R5 2600X RTX 3000 serisi için yeterli mi?

Single oyunların çoğunda darboğaz yapmayabilir ama multi oyunlarda özellikle BF'de darboğaz yapar .

1080p yerine 2K hatta 4K oynayacaksan darboğaz ciddi oranda azalabilir .

15 gündür RTX 3060 Ti'ı R5 2600X ile kullanıyorum. Belirli oyunlarda 2K olmasına rağmen darboğaz olabiliyor ama çok sıkıntılı durumlar değil. Özellikle CP 2077'te çok ciddi darboğaz oluyor ama geri kalan bütün hikayeli oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum.

Beslemez diyen arkadaşlar neye dayanarak bunları söylüyor acaba?

15 gündür RTX 3060 Ti'ı R5 2600X ile kullanıyorum. Belirli oyunlarda 2K olmasına rağmen darboğaz olabiliyor ama çok sıkıntılı durumlar değil. Özellikle CP 2077'te çok ciddi darboğaz oluyor ama geri kalan bütün hikayeli oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum.

Beslemez diyen arkadaşlar neye dayanarak bunları söylüyor acaba?
Neye dayanarak söylüyoruz acaba?

Videoları bakınca, işlemci daha RTX 2060-2060 Super'de darboğaz yiyor...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar herkese cevapları için teşekkür ederim sanırım 1 ay daha bekleyip işlemci ve ekran kartı kombosu alacağım, monitörüm zaten 2K fakat yine de almışken ikisini birlikte almak mantıklı sanırım, teşekkürler tekrardan.

Arkadaşlar selam imzamdaki sistemde ekran kartı değişikliği yapmak istiyorum, RTX 3xxx serisine geçmeyi düşünüyorum fakat sizce R5 2600X yeterli olur mu darboğaz açısından? Anakartımı değiştirmek istemiyorum onboard ses kartından ve BIOS arayüzünden çok memnunum.

Cooler Master TD550 mesh white- AMD Ryzen 5 2600X-EVGA GTX 1070 Ti FTW2- Corsair Vengeance 3200MHz 2x8 GB-Gigabyte Aorus X470 GAMING 5 Wi-Fi-WD Blue 240GB SSD-WD Green 1TB HDD- Logitech G603 lightspeed- SteelSeries M750tkl.

O işlemci için RTX 2060 sınır.
3050 hariç başka bir kartı besleyemez 1080p de.

Yeni konular

Geri
Yukarı