R5 2600X ve 1660 S darboğaz mı oluyor?

csadem34

Decapat
Daha fazla  
Tam olarak konuyu nereye açacağımı bilmediğim için en alakalı olan yere açayım dedim.
Benim toplama PC'mde 1660 Super 6 GB ve R5 2600X, 8 GB RAM var ve monitörüm 1600*900. başka hiçbir oyunda sıkıntı yaşamama rağmen GTA V'de asla ve asla %50'nin üzerinde alamıyorum. Ekran kartı ve işlemci kullanımına neden böyle bir sıkıntı var gerçekten bilmiyorum, her şeyim Very High'da ve normalde bu ayarlardayken çok rahat bir şekilde oynamam gerekirken 60FPS'lerde geziyorum. Fikir yürütücek olursam çözünürlükten dolayı ama pek de anlamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync açık olabilir, onun dışında 900p çözünürlük 1660 Super için düşük kalıyor olabilir. DSR ile 1080p de kullanmanızı tavsiye ederim. İşlemciniz 1660 Super'i rahatlıkla besleyebilecek güçte, darboğaz olacağını sanmıyorum.

V-Sync açık mı?
Sabit 60 FPS ise V-Sync açık olabilir.
Hayır değil
V-Sync açık olabilir, onun dışında 900p çözünürlük 1660 Super için düşük kalıyor olabilir. DSR ile 1080p de kullanmanızı tavsiye ederim. İşlemciniz 1660 Super'i rahatlıkla besleyebilecek güçte, darboğaz olacağını sanmıyorum.
DSR'lı şekilde de denedim fakat aynı olay anlayamadım belki online ile alakalı bir olaydır

Geri
Yukarı