R5 2600X sistem fanlarını kontrol etmek için program önerisi

Osilidath

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
Sistemim aşağıda mevcuttur. Malum Türkiye şartlarında genelde oyun indireceğim zaman gece bilgisayarı açık bırakıp yatıyorum ancak bilgisayar yattığım odada olduğu için fanları rahatsız ediyor. Ekran kartını ayarlaması zaten kolay ve gerçekten sessiz çalışıyor ancak işlemci ve kasa fanları hızlı ve dengesiz çalışıyor ve uykumdan uyandırabiliyor. Bilgisayarı kapatıp, BIOS ayarlarına girip, fanları ayarlayıp bilgisayarı yeniden başlatmak gerçekten zahmetli bir süreç. Bilgisayarı kapatmadan işlemci ve kasa fanlarını kontrol edebileceğim resmi ya da güvenilir 3. parti bir yazılım var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X Ekran Kartı: ASUS ROG STRIX RX580 Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING RAM: Corsair Vengeance Pro 3200MHz (2x8GB) Depolama: Corsair MP510 240GB (Sistem) - Kingston A400 480GB PSU: Corsair TX750M 750W 80+ Gold Kasa: Deepcool Matrexx 55 monitör: ASUS VP228

@Osilidath Bahsettiğin yazılımın anakart üreticinin sitesinden indireceğin yazılımında bulunması gerekiyor diye düşünüyorum. Ben MSI kullanıyorum, Dragon Center uygulamasında bulunuyor bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı