R5 2600X ve RX570 darboğaz yapar mı?

Swolly

Decapat
Bilgisayarım son zamanlarda darboğaz yapmaya başladı sistemim:
ASUS STRIX RX570.
R5 2600X.
Patriot 8 GB DDR4 3200MHz.
MSI B450 PRO M.2 V2.

Darboğazı RAM'in yaptığını düşünüyorum, oyunlarda RAM kullanımı %85 ve üstü oluyor bu yüzden yeni RAM aldım yarın gelecek XPG Spectrix D60G 3200MHz aldım bu sistem ile uyumlu mudur? Ek olarak işlemcimi BIOS üzerinden Game Boost yaptıktan ve oyun açtıktan bir süre sonra bilgisayar ekranı gidiyor fakat bilgisayar kasası fanlar çalışmaya devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 o işlemciye ağzını açamaz :), 16 GB RAM'e çıkmanız iyi olmuş artık 8 GB yetmiyor. Ve BIOS'a nasıl o kadar hızlı gidip ayar yapıp oyuna dönebiliyorsunuz anlamadım :).

Bilgisayarım son zamanlarda darboğaz yapmaya başladı sistemim:
ASUS STRIX RX570.
R5 2600X.
Patriot 8 GB DDR4 3200MHz.
MSI B450 PRO M.2 V2.

Darboğazı RAM'in yaptığını düşünüyorum, oyunlarda RAM kullanımı %85 ve üstü oluyor bu yüzden yeni RAM aldım yarın gelecek XPG Spectrix D60G 3200MHz aldım bu sistem ile uyumlu mudur? Ek olarak işlemcimi BIOS üzerinden Game Boost yaptıktan ve oyun açtıktan bir süre sonra bilgisayar ekranı gidiyor fakat bilgisayar kasası fanlar çalışmaya devam ediyor.
Darboğaz olduğunu nereden anladın 😀

İşlemci fazlasıyla yeterli. Game Boost açarsan aşırı ısınmadan dolayı sistem kendini korumaya alıyor olabilir. Game Boost kapat.

Bir de uyumlu olması için aynı marka ve model RAM alman gerekiyordu. Uyumsuzluk olabilir.

Darboğaz olduğunu nereden anladın 😀

İşlemci fazlasıyla yeterli. Game Boost açarsan aşırı ısınmadan dolayı sistem kendini korumaya alıyor olabilir. Game Boost kapat.

Bir de uyumlu olması için aynı marka ve model RAM alman gerekiyordu. Uyumsuzluk olabilir.
Benim bildiğim marka değil, ram'in mhz ve cl değerleri önemli uyumluluk için. Benim uyumluluktan kastım anakart ram uyumu.

İşlemci boost'ta olmadığı halde 4.0 ghz gözüküyor görev yöneticisinde işlemcinin varsayılan hızı 3.6 ghz.
RX 570 o işlemciye ağzını açamaz :), 16 GB RAM'e çıkmanız iyi olmuş artık 8 GB yetmiyor. Ve BIOS'a nasıl o kadar hızlı gidip ayar yapıp oyuna dönebiliyorsunuz anlamadım :).
Ayar yapıp oyuna dönmüyorum, ayar yaptıktan sonra tekrar oyunu açıyorum sanırım ısınmadan dolayı kapanıyor.

Benim bildiğim marka değil, RAM'in MHz ve CL değerleri önemli uyumluluk için. Benim uyumluluktan kastım anakart RAM uyumu.

İşlemci Boost'ta olmadığı halde 4.0 GHz gözüküyor görev yöneticisinde işlemcinin varsayılan hızı 3.6 GHz.

Ayar yapıp oyuna dönmüyorum, ayar yaptıktan sonra tekrar oyunu açıyorum sanırım ısınmadan dolayı kapanıyor.

Onlar normal işlemci ara ars çıkar o değerlere, denetim masasında yüksek performansa aldıysan dengeliye geri al da gereksiz ısınmasın işlemci :).

Benim bildiğim marka değil, ram'in mhz ve cl değerleri önemli uyumluluk için. Benim uyumluluktan kastım anakart ram uyumu.

İşlemci boost'ta olmadığı halde 4.0 ghz gözüküyor görev yöneticisinde işlemcinin varsayılan hızı 3.6 ghz.

CPB açık olunca o değerlere çıkabilir ve normaldir. Game Boost bu değeri daha da zorlar ve işlemciye fazla voltaj verir. O yüzden önermem.

CPB açık olunca o değerlere çıkabilir ve normaldir. Game Boost bu değeri daha da zorlar ve işlemciye fazla voltaj verir. O yüzden önermem.
Yeterli zaten bu kadarı, oyunlarda anlık kasmalar oluyor ekran kartı ve işlemci neredeyse yatıyor fakat ram %85 i geçiyor ramlemi alakalıdır sizce?

Açtığın oyun yüksek ram istiyorsa, 8 gb yetmiyorsa görüntüde donmalar kasmalar olabilir. Ama bilgisayar ekranı gidiyor demişsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı