R5 3400G besleyebileceği ekran kartları

Mesela RDR2 1080P Ultra ayarlarda yüzde kaç darboğaz olur o kartla.
Dostum RDR2 ağır bir oyun fazla uçuk fps lere çıkabileceğini düşünmüyorum.O yüzden işlemcin darbogaz yapmayabilir yapsa bile en fazla %3 veya 4.Bir kart 1080p oyun oynatırken %7-8 darbogaz oluyorsa,2k çözünürlükte darbogaz kalmıyor.Çünkü gpu ya daha çok yük binerken fps değerleri düştüğü için işlemci yükü hafiflemiş oluyor.Buna benzer bir mantık var.

Hocam bende daha 3400G almadım performansı nasıl önerir misiniz yoksa yeni APU'ları bekleyeyim mi?

Benim APU alma sebebim 3 ay önce 5 bin TL bir bütçem vardı. Ya ekran kartı almayacaktım ya da monitör almayacaktım e monitör almadan da bir anlamı kalmıyordu. APU toplayip ileride ekran kartı alirim dedim. Pisman miyim? Pek degilim açıkçası iyi FPS'ler vermiyor ama akici bir şekilde oyun oynaya biliyorsun. Ben FIFA ve emilator tarzı oyunlar oynadıgim için soyluyorum diger oyunlara bir şey diyemem. Ama tavsiye istiyorsan biraz daha bekleyip 3100 ve RX 570 gibi bir şey yapabilirsin. Bu gun toplasam oyle yaparım. Bilgisayar isinde acele etme kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı