R5 3400G bilgisayar durduk yere donuyor

Emirates666

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunumu dün çözdüm. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar, mavi ekran alan, Alt+Tab tuşu kombinasyonunda ekranı donanlar, mavi ekran hatası alanlar, atikmdag.sys ve "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" hatası alanlar sorun tamamen adrenalin yazılımında. Böyle rezil bir yazılım görmedim. Siler silmez bilgisayar Turbo açmışcasına hızlandı ve sorunlar düzeldi. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim.

Reis benim bilgisayarda da aynı problem var oyuna giriyorum FPS düşüyor sonra bilgisayar tepki vermiyor donup kalıyor öyle FPS 60 ya mesela 15FPS oluyor sonra ESC gibi tuşlara basınca donuyor reset atmak zorunda kalıyorum RAM'leri test ettim hard diski bütün her şeyi yaptım ama olmadı lütfen yardım eder misiniz?
R5 3400G.
ASRock A320M
WD Blue 1TB
650W PSU 80+
16 GB 3000MHz RAM.

Reis benim bilgisayarda da aynı problem var oyuna giriyorum FPS düşüyor sonra bilgisayar tepki vermiyor donup kalıyor öyle FPS 60 ya mesela 15FPS oluyor sonra ESC gibi tuşlara basınca donuyor reset atmak zorunda kalıyorum RAM'leri test ettim hard diski bütün her şeyi yaptım ama olmadı lütfen yardım eder misiniz?
R5 3400G.
ASRock A320M
WD Blue 1TB
650W PSU 80+
16 GB 3000MHz RAM.
Isı testlerini yaptın mı peki tam yükte?
Sorunu çözdünüz mü? Bende de aynı ekran kartı var ve kitlenmeler yaşıyorum fakat ekran kartını çıkardığımda bile sorun yaşıyorum.
Ekran kartını çıkarıncada aynı sorun varsa başka biryerlere bakmak lazım. Gerekli testleri yaptın mı? Isı testi , HDD veya SSD sağlık testi yaptın mı ?
R5 3400G.
ASRock A320M
WD Blue 1TB
650W PSU 80+
16 GB 3000MHz RAM.
Sanki bana sıcaklık gibi geldi.Fps de düşme ve donma genelde ısıdan olur. Gerekli testleri yap aida64 yazılımıyla. Bide güncellemelerin açık mı ? Hangi windows sürümünü kullanıyorsun ?

Son düzenleme:
Isı testlerini yaptın mı peki tam yükte?

Ekran kartını çıkarınca da aynı sorun varsa başka bir yerlere bakmak lazım. Gerekli testleri yaptın mı? Isı testi, HDD veya SSD sağlık testi yaptın mı?

Sanki bana sıcaklık gibi geldi. FPS de düşme ve donma genelde ısıdan olur. Gerekli testleri yap AIDA64 yazılımıyla. Bir de güncellemelerin açık mı? Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun?

Reis OCCT testi FurMark testi hepsini yaptım sorunsuz geçti termal macunu yeniledim oyunda Max 62 derecelerde HDD yeni zaten sağlığı %100 SSD sağlığı %100 güç kaynağımda yeni aldım anakart temizledim bütün testleri geçiyor ama oyuna girince ekran donup kalıyor ses geliyor ama alt-crtl-del falan hiçbir şey işe yaramıyor reset atmak zorunda kalıyorum 6 aydan beri böyle güç kaynağından mı ki dedim yeni güçlü PSU aldım yine dondu hayattan soğuttu bu bilgisayar beni.
Windows 10 Pro en son sürüm olanını kullanıyorum. Bütün sürümleri denedim Windows 7 bile onda da dondu.

Reis OCCT testi FurMark testi hepsini yaptım sorunsuz geçti termal macunu yeniledim oyunda Max 62 derecelerde HDD yeni zaten sağlığı %100 SSD sağlığı %100 güç kaynağımda yeni aldım anakart temizledim bütün testleri geçiyor ama oyuna girince ekran donup kalıyor ses geliyor ama alt-crtl-del falan hiçbir şey işe yaramıyor reset atmak zorunda kalıyorum 6 aydan beri böyle güç kaynağından mı ki dedim yeni güçlü PSU aldım yine dondu hayattan soğuttu bu bilgisayar beni.
Windows 10 Pro en son sürüm olanını kullanıyorum. Bütün sürümleri denedim Windows 7 bile onda da dondu.
Kardeş şimdi OCCT nedir bilmiyorum.Benim demek istediğim aida64 le bütün parçaları aynı anda yüke sok.15-20 dk çalışsın. Bu öyle birşeydir ki faredeki klavyedeki kısa devrenin sistemi dondurup bize olmadık parçayı söktürdüğünü bilirim. Sen aida64 ile bütün parçaları bi yüke sok bakalım durum ne olacak. Denenecek o kadar şey varki RAM ın frekansını bi alta ve "cl" değerlerini bir üste çekmeyi denedin mi hiç ?

Kardeş şimdi OCCT nedir bilmiyorum. Benim demek istediğim AIDA64'le bütün parçaları aynı anda yüke sok. 15-20 dk çalışsın. Bu öyle birşeydir ki faredeki klavyedeki kısa devrenin sistemi dondurup bize olmadık parçayı söktürdüğünü bilirim. Sen AIDA64 ile bütün parçaları bir yüke sok bakalım durum ne olacak. Denenecek o kadar şey varki RAM'ın frekansını bir alta ve "CL" değerlerini bir üste çekmeyi denedin mi hiç?

Aida 64 hiç denemedim deneyeyim RAM'ler 3000MHz 1.35v ben 2660MHz 1.20v aldım o da işe yaramadı ama dediğiniz testi hiç yapmadım yapıp size ekran görüntüsü atayım.

Aidata64 hiç denemedim deneyeyim RAM'ler 3000MHz 1.35v ben 2660MHz 1.20v aldım o da işe yaramadı ama dediğiniz testi hiç yapmadım yapıp size ekran görüntüsü atayım.
Tamamdır.Şimdi fumark testinden geçiyor, işlemci testinden geçiyor, RAM testi başarılı. Ama oyunda donuyor.Bu da demek oluyor ki bütün kaynaklara yüklenince sıkıntı çıkarıyor. Bütün kaynakları aida64 le yükleme imkanın var. Bu şekilde sorunumuzu bulabilir , çözüme daha kolay ulaşabiliriz.

Tamamdır. Şimdi fumark testinden geçiyor, işlemci testinden geçiyor, RAM testi başarılı. Ama oyunda donuyor. Bu da demek oluyor ki bütün kaynaklara yüklenince sıkıntı çıkarıyor. Bütün kaynakları AIDA64'le yükleme imkanın var. Bu şekilde sorunumuzu bulabilir, çözüme daha kolay ulaşabiliriz.

Şu an indiriyorum deniyelim bakalım bu arada bana yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

Rica ederim ne demek. Yardımlaşarak çözeceğiz. Çözdükçe tecrübe kazanacağız. Bu işler böyle :)

AIDA64 Extreme indirdim böyle gözüküyor nereden test yapacağız reis.
ssfasfasasasfasfasfassafasasfasfasfsafasf.PNG

AIDA64 Extreme indirdim böyle gözüküyor nereden test yapacağız reis.
Eki Görüntüle 1196583
Üstte insan ambleminin sağ yanında bi çizelge gibi birşey var ona tıklayacaksın. Sonra bütün parçalaron hepsini sol taraftan işaretle sol alttan start butonuna bas. Aynı zamanda görev yöneticisini aç kaynakların yüzde yüz kullanım durumlarına bak. Eğer ekran donar ise yine tek tek yükle. 5-8 dk arası çalıştır tam yükte.

Yeni konular

Geri
Yukarı