R5 3400G PC toplama

Bütçe
4000
Anladığım kadarıyla 5 3400G güçlü bir ekran kartına, 7 4750G ise güçlü bir işlemci. Fakat fiyat olarak aralarında benim için fazla bir fark var.

Söyle anlatayım 3400G ile günü kurtarırsın evet ama ileride mucize sonucu ekran kartı fiyatları normale dönerse darboğaz oluşturur 4750G ise şu an piyasada ki en güçlü kartları besleyecek kadar güçlü ve bugünü de kurtarabilir ama fiyat olarak daha üstte bütçen el verirse 4750G mantıklı ama ince eleyip sık doküman gerekiyor.

4750Gli sistem En uygun bu şekilde Toplanabilir.
1619227885281.png

Anladığım kadarıyla 5 3400G güçlü bir ekran kartına, 7 4750G ise güçlü bir işlemci. Fakat fiyat olarak aralarında benim için fazla bir fark var.

Öyle yapacağımı en başta da söylemiştim fakat yine de teşekkürler öneriniz için.

Yok ben o sistemin RAM'ini 2*8 yapıp al demek istedim.

Söyle anlatayım 3400G ile günü kurtarırsın evet ama ileride mucize sonucu ekran kartı fiyatları normale dönerse darboğaz oluşturur 4750G ise şu an piyasada ki en güçlü kartları besleyecek kadar güçlü ve bugünü de kurtarabilir ama fiyat olarak daha üstte bütçen el verirse 4750G mantıklı ama ince eleyip sık doküman gerekiyor.

Ekran kartı alacak durumum bulunmuyor ne yazık ki. Alacağım parçaları bile taksitle almayı düşünüyorum.
4750GLI sistem en uygun bu şekilde toplanabilir.
Eki Görüntüle 989922

Peki 5 3400Gli bir sistem toplamak istesem bana ne önerebilirsiniz?

@YnsCann in önerdiği sistem mantıklı aslında 5000 TL zorlarım diyorsanız RAM'i 1 2 ay sonra da ekleyebilirsiniz siz ne düşünüyorsunuz? @hakanbey30

Evet mantıklı bir sistem ancak ileride yanına alacağı Single 1 tane daha RAM ile Overclock yapamayacak maalesef bu da GPU tarafında performans kaybına yol açacak A520 Anakartların %90 nında X370 çipsette olduğu gibi Dual satın alınmayan RAM'lerin çoğunu önce 8 alayım sonra bir 8 daha eklerim deyip Anakart üzerinden O.C yapmak istediğinizde Dual olarak çalışmaya başladıklarında O.C şansını yitiriyor XMP profilleri çalışmıyor. Ya direk Dual alacak ya da Single kullanacak. B450 ve X570'lerin bazı modellerinde bile bu durum yaşanıyor. APU GPU çekirdekleri maalesef RAM'lerin MHz lerinden çok fazla etkilendiği için Bütçeyi biraz arttırıp direk Dual RAM almasını tavsiye ederim. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın Aynı model marka CL ve Voltaj değeri aynı Single RAM bile olsa 2 tane ayrı ayrı zamanlar alıp taktığınızda BIOS evet Dual kanal olarak görüyor Ancak XMP profilleri devre dışı kalıyor ve MHz yükseltme yapamıyorsunuz.

Çok teşekkür ederim yardımınız için fakat benim fuzuli harcama yapmadan bir bilgisayar toplamam lazım ve nereden baksanız 8-9 günlük maaşımı bir kasaya vermemem gerek. 😕

Haklısın bizde sana elimizden geldiğince gelecekte rahat kullanılabilir bir sistem oluşturmak için konuşuyoruz 5.500 TL gibi bir rakama bence ihtiyacınız olan kasaya kavuşacaksınız gibi.

Çok teşekkür ederim yardımınız için fakat benim fuzuli harcama yapmadan bir bilgisayar toplamam lazım ve nereden baksanız 8-9 günlük maaşımı bir kasaya vermemem gerek. 😕

O zaman günü kurtarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı