R5 3400G performans düşüşü

Yagmo

Hectopat
R5 3400G.
B450M S2H.
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz X2.
Corsair Spec Delta RGB 650W.
2gün önce RAM'lerim 3400MHz CL16'da CS:GO'da 205FPS veriyordu bende 3600MHz CL18 denedim görüntü gelmediği için BIOS'u sıfırlamak zorunda kaldım. BIOS sıfırlandıktan sonra aynı ayarları tekrar yaptım fakat performans düşüşü oldu. Benchmark haritasında 192 FPS'ye kadar düştü. Opera'dan müzik dinleyerek normalde sıkıntısız oynuyordum fakat şu an 90 FPS'ye kadar düşüyor.
(BIOS sıfırladıktan sonra performansı düzeltmek için Windows Update yaptım ekran kartı sürücüsünü AMD'nin kendi yazılımı ile silip yükledim AMD'nin sitesinden chipset güncelledim ama etkisi olmadı)

Kusurabakmayın geç yazıyorum ama ne dediğinizi tam anlamadım
BIOS sıfırlandığında işlemcinin hızını belirleyen çarpan sayısı da daha düşük bir rakama gelebiliyor. Normalde 34x ya da x34 gibi görmeniz gereken bir rakam var (rakam değişik olabilir). Bu rakam bir defasında bende BIOS yeniden yazıldıktan sonra x22 olarak gelmişti. Bu da işlemcinin neredeyse %50 performansını kullanamamak demek.
BIOS'unuzun menüsüne hakim değilim. İşlemci değerlerini değiştirebildiğiniz bölümü biraz kurcalayın. Cpu core speed kısmı eğer Auto ise onu elle düzeltin.

Yeni konular

Geri
Yukarı