R5 3400G sistem nasıldır?

Musa BEYTEKİN

Decapat
Daha fazla  
Bir sistem topladım, almadan önce fikrinizi almak istedim.

Sistem şöyle:

AMD Ryzen 5 3400G işlemci.
Hyper-X Fury 8GB 3200 MHz RAM.
A320M Pro 3200 MHz anakart.
600W Power Supply Hadron.
ATX kasa.

Sistem ekran kartsız kullanılacak.

Fiyat: 3150 TL.

Ekran kartını bütçe olduğunda alacağım.

Son düzenleme:
Bir sistem topladım, almadan önce fikrinizi almak istedim.

Sistem şöyle:

AMD Ryzen 5 3400G işlemci.
Hyper-X Fury 3200 MHz RAM.
A320M Pro 3200 MHz anakart.
600W Power Supply Hadron.
ATX kasa.

Sistem ekran kartsız kullanılacak.

Fiyat: 3150 TL.

Ekran kartını bütçe olduğunda alacağım.
RAM'iniz kaç GB? Uygun fiyata toplamışsınız denebilir sanırım.

AMD Ryzen APU'larda çift bellek önemlidir. Çünkü daha çok performans sağlar. Bu yüzde 2 tane bellek almanız daha iyi olur. 2x8 veya 2x4 olabilir.

Hadron güç kaynağı önermiyorum. Gerçekten kötü bir güç kaynağıdır.

Kasa hakkında biraz daha detay verir misiniz?

Anakart olarak B450 anakart almanız daha iyi olacaktır.

Tam bütçe ne kadardı?

RAM'i 2x8 almanız gerekmekte. Başka türlü zor iş. Onun dışında en azından B450 anakart öneririm. Ryzen 5. nesle de uyumlu olması açısından. Kaliteli bir güç kaynağı da almanız gerek.

Son düzenleme:
RAM'i 2x16 almanız gerekmekte. Başka türlü zor iş. Onun dışında en azından B450 anakart öneririm. Ryzen 5. nesle de uyumlu olması açısından. Kaliteli bir güç kaynağı da almanız gerek.

Hocam yayın mı yapacak adam 2x16 ne alaka 2x8 işini görür.

Çok alaka. 8 GB'ın 2 GB'ını APU'ya ayırdığında, hatta 3 GB'a kadar APU kullanabildiğinde kendisine 5 GB kalacak. Windows ve diğer uygulamaları düşünürsek oyunlarda 8 değil 5 GB RAM'in sisteme yetersiz olduğu çok bariz. 3200G ile bile 16 GB RAM kullanıyorum. Oyunlardaki kullanım 12 GB'ı aşabiliyor.

2X16 GB uçuk olmuş. 2X8 GB yeterli olacaktır. B450 ana kart ve dual RAM önemli. B450 ana kart aldığınızda yüksek MHZ'li alırsanız, RAM'leri 3600 MHZ tercih edebilirsiniz.

1300 TL civarı. Bunun yerine 8 GB RAM alıp ekran kartı almak daha mantıklı. Yani APU'da 2X8 GB yeterli.

Çok alaka. 8 GB'ın 2 GB'ını APU'ya ayırdığında, hatta 3 GB'a kadar APU kullanabildiğinde kendisine 5 GB kalacak. Windows ve diğer uygulamaları düşünürsek oyunlarda 8 değil 5 GB RAM'in sisteme yetersiz olduğu çok bariz. 3200G ile bile 16 GB RAM kullanıyorum. Oyunlardaki kullanım 12 GB'ı aşabiliyor.
Hocam siz 2x16 yani 32 GB RAM demişsiniz. 2x8 olarak düzeltmenizi istiyor aslında.

Geri
Yukarı