R5 3400G Sistemde TPM 2.0 Nasıl Aktif Edilir?

Thawnezpw

Decapat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram
SSD veya HDD modeli
ADATA SU630 240GB SSD ve 1TB Harddisk
Ekran kartı
Radeon™ RX Vega 11 Graphics
Anakart
Asus Gaming TUF B450M-PRO GAMİNG
İşlemci
AMD Ryzen™ 5 3400G with Radeon™ RX Vega 11 Graphic
Bütün yazdıklarımı okursanız sevinirim. Windows 11 kullanıyorum Windows 10 da iken 11'e geçmem desteklenmiyordu. Bir video sayesinde geçtim hata yaptığımı anladım bir dosyadaki bir metin belgesindeki 2 tane kelimeyi komple sildirtiyordu videodaki adam bu sayede 11'i kurabildim fakat 5-6 gündür Valorant'ı açıyorum ama VAN9001 ve VAN9003 hatası alıyorum. UEFI moduna aldım Secure Boot'u enable yaptım fakat hiçbir şekilde hatalar gitmiyor + olarak SS'te belirteceğim nasıl anlatacağımı ben de bilmiyorum ama 1.2 TPM bilgisayarımda yok veya BIOS'tan mı açılıyor ben de bilmiyorum. 1.2 TPM'ı eğer açmayı ve kurdurtmayı başarırsam yardımınızla ardından 1.2'den 2.0'a güncellemeyi de belki yapabilirim bilmiyorum ama başaramazsam açıkçası Windows 10'u geri yüklemeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. 2 tane de SS bıraktım. Zaten güvenli önyükleme durumu da desteklenmiyor diyor fakat ben BIOS'tan açtım Secure Boot'u enable yaptım + olarak UEFI Mode'a aldım. Tekrardan yardımcı olabilecek varsa iyi olur.

1675724049916.png

1675724165802.png

Kanka BIOS modun eski görünüyor, legacy kurulum yapmışsın. Windows 11 USB hazırla ve boot seçeneklerinden UEFI only seçerek ilerle. ASUS anakartlarda Advanced bölümünde Trust computing diye bir seçenek var. TPM buradan aktif edebilirsin. Windows kurulumunu UEFI olarak yapman gerek, aksi takdirde Valorant'ta hata almaya devam edersin.
Not: Ben de benzeri şekilde problemler yaşadım, sorunu çözdüm fakat Windows 11'den memnun kalmadım ve 10a geri döndüm.

Kanka BIOS modun eski görünüyor, legacy kurulum yapmışsın. Windows 11 USB hazırla ve boot seçeneklerinden UEFI only seçerek ilerle. ASUS anakartlarda Advanced bölümünde Trust computing diye bir seçenek var. TPM buradan aktif edebilirsin. Windows kurulumunu UEFI olarak yapman gerek, aksi takdirde Valorant'ta hata almaya devam edersin.
Not: Ben de benzeri şekilde problemler yaşadım, sorunu çözdüm fakat Windows 11'den memnun kalmadım ve 10a geri döndüm.
Arkadaşa katılıyorum ayrıca şu videodan yardım alabilirsin, atlaya atlaya baktım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada tam bakamamışım. Arkadaşın dedigi gibi UEFI kurulum yapmamışın. YouTube'dan Technopat sitesine girerek UEFI kurulum videosuna bakıp formatlayın PC'yi yine olmazsa anakartınızın BIOS'unu güncelleyin. Kesin olur.

Ben arkadaşların dediğini açayım.
1- BIOS güncellemesi USB hazırla.
2- ayarlarında TPM seçeneklerini kurcala.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CSM Support kapat.
3- önerim sıfırdan format at UEFI için
4-Windows geldiğinde ilk işin bize bir fotoğraf at öncekinde attığın gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı