R5 3500 boşta 60 dereceye çıkıyor

Ulas58

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Gaming.gen'den almış olduğum Ultima-2060 sistem özellikleri aşağıdaki gibidir ancak testleri kontrol ettiğimde boştayken 55, bazen 60'a da çıkabiliyor. BIOS ayarlarım ektedir. Bu konuda yardım alabilir miyim?

ASUS Dual RTX 2060.
ASUS Prime B450M-K II.
16 GB DDR4 3000MHz RAM.
NVMe M.2 SSD 512 GB SanDisk Ultra 3D.

WhatsApp Image 2021-05-05 at 17.27.17.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-05 at 17.27.10.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-05 at 17.26.53.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-05 at 17.26.52.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
55-60'a çıkan şey ne? İşlemci sıcaklığı mı? CPB kapatın. Sabit voltaj verin ve frekans ayarı yapın. Stok soğutucunuz varsa, başlangıç olarak frekansı 4.1GHz'e çekip voltajı 1.3V yapın. Stress testinde mavi ekran yemezseniz voltajı azaltın. (-0.125 veya -0.075 olarak)

Sistem ne zaman alındı hocam?

Sistem bugün geldi üstat.

55-60'a çıkan şey ne? İşlemci sıcaklığı mı? CPB kapatın. Sabit voltaj verin ve frekans ayarı yapın. Stok soğutucunuz varsa, başlangıç olarak frekansı 4.1GHz'e çekip voltajı 1.3v yapın. Stress testinde mavi ekran yemezseniz voltajı azaltın. (-0.125 veya -0.075 olarak)

Evet işlemci sıcaklığı unutmuşum. Cbp'yi kapattım ancak bir değişikilik göremedim. Stress testi dediğinizi Prime95 ile denedim kapandı bilgisayarım 2 dakika olmadan. İlk kez masaüstü bilgisayar sahibiyim. Voltaj yükseltme ve frekans ayarlarını bilmiyorum BIOS üzerinden. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sorun şu ki Witcher 3 1080p Ultra ayarlarda 70-73 FPS dolaylarında.

Son düzenleme:
Normal şartlarda yeni gelen sistemin işlemci sıcaklığı bu derece olmaması gerek. İşlemcinin macun bakımı unutulmuş veya yapılmamış olabilir. Onu kontrol edin. Ayrıca kasanın hava alan bir bölümde olmasına özen gösterin. Veya sürülen macun kötü iletkenliğe sahip olabilir, durumunuz var ise 53 TL'ye bu ürünü alıp değiştirebilirsiniz. Hiçbiri sonuç vermez ise garantiye göndermenizi tavsiye ederim çünkü bu durumdan sonrası sizin elinizde olmayacaktır. İyi forumlar.

Normal şartlarda yeni gelen sistemin işlemci sıcaklığı bu derece olmaması gerek. İşlemcinin macun bakımı unutulmuş veya yapılmamış olabilir. Onu kontrol edin. Ayrıca kasanın hava alan bir bölümde olmasına özen gösterin. Veya sürülen macun kötü iletkenliğe sahip olabilir, durumunuz var ise 53 TL'ye bu ürünü alıp değiştirebilirsiniz. Hiçbiri sonuç vermez ise garantiye göndermenizi tavsiye ederim çünkü bu durumdan sonrası sizin elinizde olmayacaktır. İyi forumlar.

Merhabalar. Sistem birkaç saat açık kalınca 43 dereceleri görebildim fare hareketi yapmayarak. Cahilliğime verin, kullandıkça açılır olayı var mıdır?

Merhabalar. Sistem birkaç saat açık kalınca 43 dereceleri görebildim fare hareketi yapmayarak. Cahilliğime verin, kullandıkça açılır olayı var mıdır?
İlk kez sizde duyuyorum. Belki kargoda bir problemi olmuş ve düzelmiş olabilir yani herşey olabilir. Siz yine de bir macununu kontrol edin durumu nasıl diye.

İlk kez sizde duyuyorum. Belki kargoda bir problemi olmuş ve düzelmiş olabilir yani her şey olabilir. Siz yine de bir macununu kontrol edin durumu nasıl diye.

CPU fanı da budur. Voltaj ve frekans arasındaki bir dengesizlikten olabilir mi? Bilgili misiniz o konuda?

Elinizde stok var mı? Yeni gelen bir sistem, sorun fanda yüksek ihtimalle. Ben stok fan kullanıyorsunuz sanıyordum.

Geri
Yukarı