Çözüldü R5 3500 sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün mavi ekran hatası aldım. Sebebini merak ediyorum minidump dosyasını MediaFire'ye upload ettim.

Bu mavi ekranı oyun oynarken aldım. Bir de ara sıra bazı oyunlarda ekran donuyor, ama ses var oyunu alt+F4 ile veya görev yöneticisinden kapatıyorum.
Sistemim: ASUS Prime B450M-K.
AMD Ryzen 5 3500.
NVIDIA GTX 1060 3G.
Corsair 8 GB DDR4 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartını günceller misin?

En başta DDU ile var olan sürücüyü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

BattleEye yazılımını silin. Mavi ekran sorunun çözüldükten sonra tekrar yükleyebilirsin. Yazılımın adını yanlış yazmış olabilirim hatırladığım kadar yazdım.

"sfc /scannow" rehberini uygular mısın?

BIOS güncel değilse günceller misin?
Ekran kartını günceller misin?

En başta DDU ile var olan sürücüyü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

BattleEye yazılımını silin. Mavi ekran sorunun çözüldükten sonra tekrar yükleyebilirsin. Yazılımın adını yanlış yazmış olabilirim hatırladığım kadar yazdım.

"sfc /scannow" rehberini uygular mısın?

BIOS güncel değilse günceller misin?

Çözüm
Yazdıklarınızı uygulayacağım. BIOS'u geçen hafta güncellemiştim baktım şimdi yeni sürüm yok.
Diğer işlemlere geçiyorum.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdım tekrar yükledim.
SFC scannow ile tarama yaptım sorunların giderildiği ile ilgili yazı yazdı.
Cevabınız için teşekkür ederim. Eğer sorunum devam ederse temiz Windows kurulumu yapmayı düşünüyorum.

Hâlâ mavi ekran alıyor musunuz? Alıyorsanız minidump paylaşın.

Ekran görüntüsü şu an yok elimde temiz kurulum yaptım oyun yüklemedim daha örnek verecek olursak CS:GO'da ekran donuyor ses devam ediyor PC donmuyor. Yanıt vermeyi durdurdu hatası alıyorum uygulamayı kapat diyorum kapanıyor. Parçaları teker teker teste tabii tuttum. Ekran kartı aşırı ısınıyor 87 dereceyi gördüm. Bununla alakalı olabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı