R5 3500 ve GTX 1650 sisteme ekran gelmiyor

Azad7

Hectopat
Arkadaşlar iyi forumlar, geçen haftalarda İncehesap sitesinden hazır bir sistem satın aldım, bugün sistem elime ulaştı fakat hiçbir şekilde ekran alamadım. Ekran gelmiyor, siyah şekilde kalıyor. Denediğim yöntemler; tek RAM çalıştırdım, BIOS sıfırladım, farklı ekran kartı ile çalıştırdım, farklı SSD ile çalıştırdım, farklı PSU ile çalıştırdım. SSD, PSU, ekran kartı; bu parçaları diğer sistemde denediğimde sorunsuz çalışıyorlar, tek şüphelendiğim konu RAM oldu. Anakartım B450M-A PRO Max, bildiğim kadarı ile Max serisinde 3. nesil Ryzen'ler için BIOS Update gerekmiyor. O nedenle ekran gelmiyor; ondan değildir diye düşünüyorum. Sistem parçalarım aşağıdaki gibidir. Herhangi bir uyumsuzluk veya fikri olan var mı?

İşlemci: R5 3500
Ekran kartı: GTX 1650 4 GB
Anakart: MSI B450M-A-PRO Max
RAM: PNY XLR8 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
PSU ve kasa: Gamepower Horizon Gaming mesh panel 550W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi forumlar, geçen haftalarda İncehesap sitesinden hazır bir sistem satın aldım, bugün sistem elime ulaştı fakat hiçbir şekilde ekran alamadım. Ekran gelmiyor, siyah şekilde kalıyor. Denediğim yöntemler; tek RAM çalıştırdım, BIOS sıfırladım, farklı ekran kartı ile çalıştırdım, farklı SSD ile çalıştırdım, farklı PSU ile çalıştırdım. SSD, PSU, ekran kartı; bu parçaları diğer sistemde denediğimde sorunsuz çalışıyorlar, tek şüphelendiğim konu RAM oldu. Anakartım B450M-A PRO Max, bildiğim kadarı ile Max serisinde 3. nesil Ryzen'ler için BIOS Update gerekmiyor. O nedenle ekran gelmiyor; ondan değildir diye düşünüyorum. Sistem parçalarım aşağıdaki gibidir. Herhangi bir uyumsuzluk veya fikri olan var mı?

İşlemci: R5 3500
Ekran kartı: GTX 1650 4 GB
Anakart: MSI B450M-A-PRO Max
RAM: PNY XLR8 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Sistemin parçaları birbirini çok rahat besleyebilecek düzeye sahip. Aldığın yerin müşteri hizmetlerini arayıp sorununu açıkladın mı?

Sistemin parçaları birbirini çok rahat besleyebilecek düzeye sahip. Aldığın yerin müşteri hizmetlerini arayıp sorununu açıkladın mı?
Müşteri hizmetleri çalışma saati dışında kaldı bugün için, sabah ilk iş arayıp sorucam.
Ekran kartına bağlı değil mi monitörünüz.
Yanlış anlamayın her ihtimale karşı sordum.
Hocam o kadar çok detay denemişken sorunuz biraz saçma oldu evet ama kablo ve monitörde de sorun yok :)

İşlemci: R5 3500.
Ekran kartı: GTX 1650 4 GB.
Anakart: MSI B450M-A-PRO Max.
RAM: PNY XLR8 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16.

Hocam işlemci soğutucusu taşıma esnasında anakarta veya işlemciye zarar vermiş olabilir. Bir ara öyle bir olay olmuştu danin çıkardığı sistemde.

Hocam belki kabloyu ekran kartına değilde anakarta takmışzınızdır diye söyledim, artık müşteri hizmetleri ile halledersiniz geçmiş olsun.
Son çare müşteri hizmetleri, Peki yardımcı olurlar mı sorun çıkarmazlar sanırsam, yardımcı olacakları konu değişim mi olur komple kasayı geri göndermem gerekicek sanırım.
Hocam işlemci soğutucusu taşıma esnasında anakarta veya işlemciye zarar vermiş olabilir. Bir ara öyle bir olay olmuştu danin çıkardığı sistemde.
Yarın müşteri hizmetleri ile iletişime geçicem bakalım hayırlısı olsun.
Arkadaşlar sistemi incehesap'a geri gönderdim ve işlemcisi arızalı çıktı yenisi ile değiştirip tekrar göndermişler, konu kilit.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı