R5 3500U - 6 GB RAM ile GTA V oynanabilir mi?

İşletim sistemi
Windows 11

Gripen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Yoklukta.
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :D:D:D
RAM
CL-17-17-17-39-56 2400Mhz 8x1GB (2GB İgpu'ya ayrılmış)
SSD veya HDD modeli
Kioxia KBG40ZNV256G 256GB M2 NVME (PCİ-e 3.0 X4)
Ekran kartı
Vega 8 (Tek kanal RAM ile 2GB aktarılmış.)
İşlemci
Ryzen 5 3500U 14Nm
Normalde bilgisayarımda 8 GB RAM var fakat HP'nin tek kanal bir APU için 2 GB RAM ayırdığı ve ayar seçeneği vermediği için 6 GB ile geziyorum maalesef.
GTA V'i 6 GB RAM ile oynayabilir miyim? Eskiden 4 GB RAM ile bile dropsuz oynayabiliyordum fakat oyuna bol bol güncelleme geldi o yüzden 6 GB RAM ile oynayabileceğimden emin değilim.
Cevaplar için teşekkürler.

Bende de oyle gereksimler var indir bak acarsa bana da yazar misin buradan :D

Oynarsın kanka. Benim 4 GB RAM'lik pcim var oyunu gıcır gıcır oynuyorum. 6 GB ile hissiyatını bile yaşarsın kanka güncellemeler bir şey değiştirmedi hala bende iyi oynanıyor.

Oynatır 8gb ram 4710hq Intel işlemci 4600hd grafik entegre ekran kartı ile gayet oynanıyor hikayesi, online modu 20-25 FPS oynatıyor.
Senin sistem daha güncel oynayacağını düşünüyorum.

Normalde bilgisayarımda 8 GB RAM var fakat HP'nin tek kanal bir APU için 2 GB RAM ayırdığı ve ayar seçeneği vermediği için 6 GB ile geziyorum maalesef.
GTA V'i 6 GB RAM ile oynayabilir miyim? Eskiden 4 GB RAM ile bile dropsuz oynayabiliyordum fakat oyuna bol bol güncelleme geldi o yüzden 6 GB RAM ile oynayabileceğimden emin değilim.
Cevaplar için teşekkürler.
Arkaplanda çok fazla uygulama çalıştırmadığınız sürece sorun yaşamazsınız bence.

Ben 3250U işlemci 6 GB RAM yani benzer sistemle denedim. Windows 10 ile zorlanırsın. Windows 11 çok RAM yediği için kasar diye düşünüyorum.

GTA Online Low 1024-768.jpg

Ben 3250U işlemci 6 GB RAM yani benzer sistemle denedim. Windows 10 ile zorlanırsın. Windows 11 çok RAM yediği için kasar diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1392811
Windows işaretlemesini yanlış yapmışım. 10'a bastığımı zannediyordum 11'e basmışım. Normalde W10 kullanıyorum. Teşekkürler cevap için.

Yeni konular

Geri
Yukarı