R5 3500X boşta 75 derece

F4ST3R

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, bundan 5 ay önce yeni bilgisayarımı İtopya'dan almıştım bayağı güzeldi falan sıcaklıkları kontrol ederken boşta 50 derece olduğunu gördüm takmadım. Şu an ise boşta 75 derece. Acaba İtopya termal macun sürmedi mi veya fan mı dandik? Ben bu fanı istemedim ama verdiler. Ben AMD stok fanı ile menun olurdum. Bence termal macun bile sürmemişler. İşlemciyi açmayı bilmiyorum. Sizce ne yapabilirim? Yardım ederseniz mutlu olurum.

Fan linki: https://www.itopya.com/evercool-rgb-120mm-islemci-hava-sogutucu/.

Not: Bugün Apex oynarken birden bilgisayar pat diye kapandı, bir 10 dk. açılmadı. bir hata veriyordu sıcaklık ile ilgili bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, bundan 5 ay önce yeni bilgisayarımı İtopya'dan almıştım bayağı güzeldi falan sıcaklıkları kontrol ederken boşta 50 derece olduğunu gördüm takmadım. Şu an ise boşta 75 derece. Acaba İtopya termal macun sürmedi mi veya fan mı dandik? Ben bu fanı istemedim ama verdiler. Ben AMD stok fanı ile menun olurdum. Bence termal macun bile sürmemişler. İşlemciyi açmayı bilmiyorum. Sizce ne yapabilirim? Yardım ederseniz mutlu olurum.

Fan linki: https://www.itopya.com/evercool-rgb-120mm-islemci-hava-sogutucu/.

Not: Bugün Apex oynarken birden bilgisayar pat diye kapandı, bir 10 dk. Açılmadı. Bir hata veriyordu sıcaklık ile ilgili bilgisayar.

Neden AMD fanı değil de o fan o kısım zaten çok saçma ama fandan ziyade işlemcide dediğiniz gibi macun sürülü olmayabilir fazla zorlamadan bilen birine açtırmanız gerekiyor aksi takdirde işlemci yanarsa bilgisayarı bir daha açaamzsınız

Aynı fan bende var R5 3500e takılı. 87 dereceyi görüyordu. BIOS dan core performance boost kapattım şuan max 65 derece çıkıyor havalar sıcak olduğu için ama evet fan dandik. Termal macun sorusunu bende merak ediyorum.

O nasıl dandik bir fandır be. Cooler Master 212 Evo alın bütçeniz varsa, idare eder o işlemciyi. Sıfırı pahalı ikinci elden bile alsanız çok rahat işinizi görür. Saygılar.

bu arada fan yerinden oynamış ayakları vs çıkmış olabilir mi acaba? Çünkü demir demire değse bile sıcaklık iletkenliği olur. Boşta bu dereceleri görmesi imkansız. Kasanızın yerine bakın duvarın dibine ittirmeyin. Duvar ile arada maks. 20-30 cm bırakın. Hava sirkülasyonu iyi değilse kasanın kapakları açabilirsiniz. Ve en önemlisi soğutucuyla bir oynayın yerinden hareket ediyor mu? Oynamış olabilir yerinden.

Geri
Yukarı