R5 3500X için 300TL soğutucu önerisi

€mre

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir şekilde oyun oynayan film izleyen biriyim ama nedense Core performans Boost daha cazip geliyor, daha akıcı. Ama açtıktan sonra, iş sıkıntıya biniyor. İşlemci çok ısınıyor. Bunun için sizden 300 TL bütçeyi aşmayacak şekilde soğutucu önerisi istiyorum. Böyle şeylerden fazla anlamıyorum, nasıl takacağımı. Onun içinde bir video bırakırsanız çok sevinirim. Bu arada önemli midir bilmem ama kasamın markası Corsair Carbide Spec Delta. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi bir tık aşarak bunları almanı tavsiye ederim.

Bu fiyata en iyi seçenek reeven hans. CPU cooler tier listlerine de bakabilirsiniz şu anki en fiyat performans soğutucudur. Snowman T6 240 TL, Arctic 34 Duo'da 550 TL olmuşken fiyatı çok az artan sınırlı sayıda kaliteli soğutucudan biridir benim gözümde hans. Bu arada o Aerocool modeli hansdan bir tık daha kötü ve pahalı. Ama eğer görüntü sizin için çok önemliyse o da alınabilir.
11.11'de daha da ucuz olacak glb.
Bu da bahsettiğim tier list. Hans, Arctic 34 ve Hyper 212 Black ile aynı seviyede. Yani aşağı yukarı aynı soğutma performansına sahipler. Ama hans yarı fiyatına satılıyor. Bence çok iyi bir tercih olur.

Son düzenleme:
@JusTaUseR reeven markasını ilk kez duyuyorum araştırcam bir de amd ryzen 5 3500x ile uyumlu mudur bide corsair space delta kasayla bide bu intel için galiba kutusunda i3 i5 i7 yazıyor anakartım ASUS B450M DRAGON 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart sıkıntı olur mu

Son düzenleme:
@JusTaUseR reeven markasını ilk kez duyuyorum araştırcam bir de AMD Ryzen 5 3500X ile uyumlu mudur bir de Corsair space Delta kasayla bir de bu Intel için galiba kutusunda i3 i5 i7 yazıyor anakartım ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart sıkıntı olur mu?

Reeven Scythe'ın alt markası. Scythe'ı duymadıysanız Noctua kadar kaliteli bir soğutucu markası kendisi. Reeven onun daha alt seviye ürünlerini üreten marka. Daha doğrusu giriş-orta seviye soğutucuları reeven adı altında çıkarıyorlar ama üretici yine aynı. Kasanızla da, işlemcinizle de, anakartınızla da tam uyumludur. Yalnız AM4 soket için bir aparatla geliyor. Almadan önce satıcıya bu kitin mevcut olup olmadığını sorun.

Geri
Yukarı