R5 3500X için Snowman T6 Ultra vs Dark Freezer X128

ConorAlp

Decapat
Daha fazla  
RAM
PNY 16 GB DDR4 3200 MHZ
Ekran kartı
Asus RTX 2060 OC Edition DUAL
Anakart
Asus TUF GAMING B450M-PRO-S
İşlemci
AMD RYZEN 5 3500x
Ryzen 5 3500X OC'lu kullanıyorum. Sogutma için sizce Snowman T6 Ultra veya Dark Freezer X128 almalıyım? Bütçem maksimum 400 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma bloğu olarak birbirlerine yakın modeller, fan gücü olarak (teknik verilere ve kaliteye henüz bakmadım) Snowman'ın fanları daha performanslı görünüyor.

Hangisi daha uygunsa alıp geçebilirsin pek bir fark olmaz gibi (olursa Snowman'den yana olur gibi geliyor), kasana sığıyor ikisi de değil mi? Kasa modelin nedir?

Soğutma bloğu olarak birbirlerine yakın modeller, fan gücü olarak (teknik verilere ve kaliteye henüz bakmadım) Snowman'ın fanları daha performanslı görünüyor.

Hangisi daha uygunsa alıp geçebilirsin pek bir fark olmaz gibi (olursa Snowman'den yana olur gibi geliyor), kasana sığıyor ikisi de değil mi? Kasa modelin nedir?

Teşekkür ederim kasa modelim Gamepower Horizon maksimum 160mm CPU soğutucu desteği yaziyor bilgilerde.

Teşekkür ederim kasa modelim Gamepower Horizon maksimum 160mm CPU soğutucu desteği yaziyor bilgilerde.

İkisi de uyuyor yani, hangisi daha uygunsa alıp geçebilirsin dediğim gibi; çok fark olmayacaktır.

Peki farklı önerebileceğin marka model var mı? Bütçem maksimum 400 TL ayrıca kasamın üst bölümüne 2 adet RGB fan takmayı düşünüyorum fanda önerir misin Max 200TL.

Bunlar olabilir, fan olarak ise:

Dark Guardian kasanın fanları, klasik bir kasa fanı.

Anakartında ARGB desteği göremedim, ama kumandan vs var ise bu fana bakabilirsin. Radyatör için veya kule tipi soğutucunda da kullanabilirsin.

Bunlar olabilir, fan olarak ise:

Dark Guardian kasanın fanları, klasik bir kasa fanı.

Anakartında ARGB desteği göremedim, ama kumandan vs var ise bu fana bakabilirsin. Radyatör için veya kule tipi soğutucunda da kullanabilirsin.

Anakartımda 4 pinli RGB header girişi mevcut.

Anakartımda 4 pinli RGB header girişi mevcut.

Gördüğüm kadarı ile LED şerit için o pinler, ama Aura Sync destekli tüm LED'ler için uyumlu olduğu yazıyor. Kullanabilirsin gibi görünüyor bu bağlamda.

Yeni konular

Geri
Yukarı