R5 3500X ile R7 3700X stok soğutucusu performansı nasıl olur?

zivana05

Centipat
Daha fazla  
3500X'e Ryzen 7 3700X'in stok fanını taksak soğuma çoğalır mı?
İşlemci boşta 50-55 derecede çalışıyor. Bana biraz fazla geldi. Acaba 2. el Ryzen 7 3700X'in stok hava soğutmasını alsam sıcaklık düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaça alacağınızı yazarsanız tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur. Alacağınız fiyata daha iyilerini bulma ihtimaliniz var.

300/350 arası Letgo'da satış yapanlar var bende 400 500'e kadar verebilirim sıvı soğutma çok çok daha iyi derseniz de sıvı soğutma da bakabilirim ama aşırı fark yoksa tercihim hava olur.

400-500 tl verecekseniz Arctic Freezer veya ID-Cooling araştırmanızı tavsiye ederim. Forumda hangi modellerin iyi olduğu yazıyor. stok soğutuculara göre çok daha iyi performans alırsınız. Sıvı soğutma daha iyi olabilir ama fiyat bandı 1000tl ye çıkar işe yarar bir soğutucuda. Bence hiç ikinci el düşünmeyin dediğim markaları araştırın.
@BerkayZ87 @kino

3700X'ten Wraith Prism geliyor. Wraith Prism için taş çatlasın 175 TL verilir o da görünüşü için. 3500X için Wraith Prism yetecektir ancak 175'ten 1 kuruş yukarısı verilmez. Wraith Prism'i alanlar görünüşü için alıyor performansı için değil. Net bir bütçe belirtirseniz model önerebiliriz.

Wraith Prism bayağı taş gibi soğutucudur. Uyguna alınacaksa veya hali hazırda elde varsa diğer fanlara çok da bakmaya gerek yok.

Image_01S.jpg

3700X'ten Wraith Prism geliyor. Wraith Prism için taş çatlasın 175 TL verilir o da görünüşü için. 3500X için Wraith Prism yetecektir ancak 175'ten 1 kuruş yukarısı verilmez. Wraith Prism'i alanlar görünüşü için alıyor performansı için değil. Net bir bütçe belirtirseniz model önerebiliriz.

Vallahi hocam 300'ü geçsin istemiyorum ama dediğim gibi çok çok iyi ve uzun süre dayanır derseniz 500'e kadar yolu var malum piyasa uçtu sistemi korumak lazım :D

Vallahi hocam 300'ü geçsin istemiyorum ama dediğim gibi çok çok iyi ve uzun süre dayanır derseniz 500'e kadar yolu var malum piyasa uçtu sistemi korumak lazım :D
SE-224-XT önerebilirim, 300-350 civarlarına satılıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı