Çözüldü R5 3500X Prime95 çekirdek durması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hzrtgy

Femtopat
Daha fazla  
AIDA64 Extreme ile stabilite testi yaptığım zaman sıcaklık en fazla 60 derece oluyor. Prime95 testi ile test yaptığım zaman 5. çekirdek sürekli çalışmayı durduruyor. Voltajı değiştirmeyi denedim fakat aynı sonuçla karşılaştım, sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    316,6 KB · Görüntüleme: 59
Çözüm
BIOS sıfırlayın ve XMP açmadan, BIOS üzerinden Core Performance Boost kapatıp tekrar deneyin.
AIDA64 Extreme ile stabilite testi yaptığım zaman sıcaklık en fazla 60 derece oluyor. Prime95 testi ile test yaptığım zaman 5. çekirdek sürekli çalışmayı durduruyor. Voltajı değiştirmeyi denedim fakat aynı sonuçla karşılaştım, sebebi nedir?
İşlemcinin orjinal voltajıyla yaşıyorsan eğer işlemcin defolu olabilir.

Anakart uzerinde Jbat1 yazan yere, sistem kapaliyken 2sn dedirten yeter. Yoksa, pili de çıkarabilirsiniz. Dediklerimi yapın 15dk yapmanız yeterli.

Dediklerinizi yaptım BIOS Profil 1 seçiliydi onu disable yaptım ve test ettiğimde sorunla karşılaşmadım fakat öyle olunca RAM’ler 3000 MHz ile değil 2666 MHz ile çalışıyor. Profil 1 3000 MHz’de çalışması için ayarlanmış olsa gerek, fotoğrafını paylaşıyorum profil 1 seçince hangi ayarların değiştiğini.

Evet arkadaş haklı hangi testi uyguladığını çıkaramadım, eğer RAM testi de uygulanıyorsa sorun RAM'lerde olabilir.

Smallest test yapıyorum.

Dosya Ekleri

• ECF905A4-0B1C-4DB8-804F-1D4AD2D894D2.jpeg
    ECF905A4-0B1C-4DB8-804F-1D4AD2D894D2.jpeg
    315,9 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı