Çözüldü R5 3500X RTX 2060 GTA 5 drop kapanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Olejan

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar ben GTA 5'e girdiğimde oyun 5 dakika içinde 2-3 kez drop yiyor ve ardından hiçbir hata vermeden oyun tamamen kapanıyor ve geriye hiçbir hata kodu falan falan kalmıyor yardım eder misiniz?
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 2060 OC Evo 6 GB.
RAM'ler: 16 GB 3000 MHz (OC 3400MHz)
Anakart: ASUS Prime Plus.

Çözüm
Herkese merhaba arkadaşlar ben GTA 5'e girdiğimde oyun 5 dakika içinde 2-3 kez drop yiyor ve ardından hiçbir hata vermeden oyun tamamen kapanıyor ve geriye hiçbir hata kodu falan falan kalmıyor yardım eder misiniz?

msi afterburner kullanarak işlemci kullanımınıza bakabilir misiniz %100 oluyor mu? ya da başka oyunlarda aynı sorun oluyor mu?
PSU’nuz yeterli mi? Kablolar düzgünce takılı mı ayrıca HDD’ye mi kurdunuz?

PSU ne ?

PSU 650 ve ssd ye kurdum kablolar düzgünce takılı
Bende bazı oyunlarda geç atıyor bazı oyunlarda hemen atıyor Cs go ya girer girmez atıyor ekran kartım Rx 5700 Xt ancak ekran kartı güç girişim görseldeki gibi senin de PSU pcı-e güç girişi benim gibiyse kapanma bundan oluyor olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Kart Girişi.jpg
    Ekran Kart Girişi.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 74
PSU 650 ve ssd ye kurdum kablolar düzgünce takılı
Evet güzel testleri yapın, SSD sağlık testi, Prime95K, FurMark önerim Prime95 esnasında işlemci çekirdek kullanımlarını görün hepsi 100 olmalı eğer herhangi birinde mavi ekran ya da kapanma yerseniz buraya yazın ve ekran kartı veya işlemci problemlimi onu anlarız SSD testinde de okuma yazma hızı yüksek olmalı.

O PSU'yu hemen değiştir.
neden
Bende bazı oyunlarda geç atıyor bazı oyunlarda hemen atıyor Cs go ya girer girmez atıyor ekran kartım Rx 5700 Xt ancak ekran kartı güç girişim görseldeki gibi senin de PSU pcı-e güç girişi benim gibiyse kapanma bundan oluyor olabilir.
şimdi ekran kartına taktıgım psu kablosunu farklı bir yeremi takayım anlamadım

Geri
Yukarı