R5 3500X RTX2060 sistem reset atıyor

izquierda

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
İşlemci: AMD R53500X.
Anakart: MSI B550 GAMING Plus.
RAM: G.Skill Trident Z 3600MHz 2x8GB.
Ekran kartı: Gigabyte Windforce OC RTX2060.

1 Hafta önce işlemci RAM ve anakartımı değiştirdim. Eski Windows kurulumum ile kullanmaya devam ettim. Dün akşam format atıp temiz kurulum ile kullanmaya başlamak için Windows 10 kurulum ekranından ssdmi silip tekrar oluşturdum ve kurulum yaptım. Windows 10 kurulumu esnasında 2 kere reset atmayla karşılaştım. Tekrar diski silip tekrar kurdum. Sorunsuz kuruldu ancak Chrome kurmak için tarayıcıyı açtığımda tekrar reset problemi yaşamaktayım. RAM'leri 3600'den 2133MHz'ye yani defaulta aldım ancak reset problemi devam etmekte. Format atana kadar herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Reset probleminin sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar,
İşlemci: AMD R53500X.
Anakart: MSI B550 GAMING Plus.
RAM: G.Skill Trident Z 3600MHz 2x8GB.
Ekran kartı: Gigabyte Windforce OC RTX2060.

1 Hafta önce işlemci RAM ve anakartımı değiştirdim. Eski Windows kurulumum ile kullanmaya devam ettim. Dün akşam format atıp temiz kurulum ile kullanmaya başlamak için Windows 10 kurulum ekranından ssdmi silip tekrar oluşturdum ve kurulum yaptım. Windows 10 kurulumu esnasında 2 kere reset atmayla karşılaştım. Tekrar diski silip tekrar kurdum. Sorunsuz kuruldu ancak Chrome kurmak için tarayıcıyı açtığımda tekrar reset problemi yaşamaktayım. RAM'leri 3600'den 2133MHz'ye yani defaulta aldım ancak reset problemi devam etmekte. Format atana kadar herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Reset probleminin sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PSU marka model ne?

Sürekli mi aynı oluyor?
Anakart ram ve işlemciyi alalı yaklaşık 1 hafta oldu. Sorunsuz kullanıyordum. Format attığımdan beri yani dün akşamdan itibaren bilgisayarı açtıktan 1-2dk sonra reset atıyor.
Anakartı servise verdim sorun yok denildi geri teslim aldım. Ramleri iade ettim gskill sniper x 3200mhz aldım. Bilgisayar açıldıktan sonra boşta bir kez reset attı. Tekrar açılınca cyberpunk 2077yi açtım yaklaşık 10 15dk oynadım oyunu kapattığımda tekrar reset problemiyle karşılaştım. Yük altındayken nedense sorun yaratmadı. Hala sorunuma çözüm bulamadım. Power kaynaklı olsa yük altında da aynı sorunu yaşatmaz mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba, sorunu çözebildiniz mi? @izquierda
Malesef devam ediyor. Yük altında hiç problem yok. Stres testi yapıyorum ya da cyberpunk 2077 giriyorum hiç sorun yaşamıyorum. Ancak oyunu ya da testi durdurduğum an reset atıyor. Akıl alır gibi değil.
Logları kontrol ettiğimde böyle bir hata ile karşılaştım. Resmi ekledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Malesef devam ediyor. Yük altında hiç problem yok. Stres testi yapıyorum ya da cyberpunk 2077 giriyorum hiç sorun yaşamıyorum. Ancak oyunu ya da testi durdurduğum an reset atıyor. Akıl alır gibi değil.
Logları kontrol ettiğimde böyle bir hata ile karşılaştım. Resmi ekledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yaklaşık 1.5 ay önce yeni bir sistem aldım ve aldığımdan beri bu WHEA-Logger hatası ile karşılaşıyorum. Dediğiniz gibi, asla oyunun ortasında ya da stres testi yaparken reset problemi yaşamadım. Ya oyun menüsünde iken ya da oyun bittikten sonra bir işlem yapmaya çalıştığımda sistem yeşil ekran verip reset atıyor. Benim işlemcimde, ekran kartımda AMD. Bu hafta NVIDIA kart ile sistemi test edeceğim ve sorun ekran kartımı, değil mi onu göreceğim.
Ancak sizin durumunuzda format atana kadar normal olan sistem format sonrası farklı tepki vermiş. Eğer format öncesinde ki Windows sürümünüzde değilseniz, belki bir ihtimal Windows sürümüyle alakalı olabilir. Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda Windows sürümü ile ilgili bir yazı vardı. Ancak aynı sürümde iseniz, donanımsal olma ihtimali de var. Ben hem WHEA-Logger 18 hem de Kernel Power 41 hatası alıyorum, sistem reset attığında. Kernel Power 41 hatası alıp, işlemci kaynaklı olduğunu bulan bir arkadaşımız vardı bu forumda. Konusunu buraya ekliyorum. Sizin için de fikir olabilir.

Geri
Yukarı