R5 3500X sistem format sonrası mavi ekran hatası

Gudatu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Ben 12/10/2021 tarihinde bilgisayarıma her zaman attığım gibi format attım ve bilgisayarım sürekli mavi ekran vermeye başladı ayrıca faremi ara sıra kullanamamaya başladım.

Sorunu çözemediğim için sonraki gün tanıdık bir tamirciye götürdüm sorunu çözer diye formatı baştan attı ona rağmen sorun devam etti.
Sonra RAM'leri çıkarıp başka RAM taktı sorun devam etti RAM'ler de sorun yoktu bu sefer ekran kartını çıkarıp başka bir ekran kartı taktı sorun devam ediyordu kendi ekran kartımı geri taktığımızda bu sefer görüntü gelmemeye başladı ve başka bir bilgisayarda denedik ekran kartını onda da görüntü gelmemeye başladı biz başka bir ekran kartıyla mavi ekran sorunun çözmeye çalışmaya devam ettik ve çözemedik.

Bu sefer başka bir tamirciye götürdüm burası ekran kartımın bozulduğunu onayladı ve ellerinde başka ekran kartı olmadığı için mavi ekran sorunun çözemediklerini söyledi.
Ben Azerbaycan'da yaşıyorum yaşadığım yerde pek servis yok sadece ASUS'un servisi var en son olarak onlara yolladım burası kesinlikle ekran kartımın bozulduğunu söyledi ellerinde AMD işlemci olmadığı için sorunun işlemcide ya da anakartta olup olmadığını bilmediklerini söyledi.

Arkadaşlar bence anakart bozuk ve ekran kartımı bozdu işlemcim bozuk olsa hiç açılmaz diye düşünüyorum eğer anakartım bozuksa ekran kartımı bozmuş olabilir mi?
Eğer öyleyse anakartımı garantiye yollayıp ekran kartımı bozduğu için ekran kartımı geri alabilir miyim?

Anakartım: MSI B450 VDH Pro Max.
Ekran kartım: MSI 1050 Ti 4 GB.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
RAM: HyperX 16 GB 3200MHz.

Yeni konular

Geri
Yukarı