R5 3500X sistem ne kadar eder?

ferhatmck

Hectopat
Daha fazla  
6 Ay önce İncehesap'tan aldığım sistem, ekran kartı arızalı diye 2 hafta önce değişime yolladım. Kartı sıfırıyla değiştirip geri yolladılar, sorunsuz çalışıyor. Fakat AMD'den yana midem bulanmadı değil. Sistemi satmak istiyorum, ekran kartı RTX30 serisine çıkarmak istiyordum. İşlemciyi PSU'yu ayrı ayrı değiştirmek yerine direk kasayı değiştirmekten yana karar kıldım. Görüşleriniz benim için çok önemli başka bir fikir vermek isterseniz de dinlemek isterim.
Sistem:
Ekran kartı: ASUS Dual RX580 8 GB OC versiyon.
İşlemci: R5 3500X
Anakart: ASUS B450M Dragon bulk.
RAM: XPG Gammix D30 2X8.
SSD: Toshiba Kioxia Exceria 240GB
HDD: Seagate 500GB.
Kasa: Zalman S3.
PSU: Cougar 500W 80+
Ekran kartı sıfırıyla değişti diğer parçalar 6 aylık.

6 Ay önce İncehesap'tan aldığım sistem, ekran kartı arızalı diye 2 hafta önce değişime yolladım. Kartı sıfırıyla değiştirip geri yolladılar, sorunsuz çalışıyor. Fakat AMD'den yana midem bulanmadı değil. Sistemi satmak istiyorum, ekran kartı RTX30 serisine çıkarmak istiyordum. İşlemciyi PSU'yu ayrı ayrı değiştirmek yerine direk kasayı değiştirmekten yana karar kıldım. Görüşleriniz benim için çok önemli başka bir fikir vermek isterseniz de dinlemek isterim.
Sistem:
Ekran kartı: ASUS Dual RX580 8 GB OC versiyon.
İşlemci: R5 3500X.
Anakart: ASUS B450M Dragon bulk.
RAM: XPG Gammix D30 2X8.
SSD: Toshiba Kioxia Exceria 240GB.
HDD: Seagate 500GB.
Kasa: Zalman s3.
PSU: Cougar 500W 80+
Ekran kartı sıfırıyla değişti diğer parçalar 6 aylık.

3500-4000TL arası. 4000'e ilanı koyun en fazla 3500'e kadar düşürün. 3750TL'ye kadar da satabilirsiniz muhtemelen.

Bence ekran kartını değiştirin zaten AMD işlemciler çok sıkıntılı değil. Sıfır olduğu için bence ekran kartı iyi para eder.
Arkadaşlarımın hepsi aynısını söylüyor 1660 Super al elindekini sat diyerek. Bilmiyorum ben bu sistemi 6ay önce dizdim bir tek ekran kartı canımı sıktı ama bir 3-4 yıl yeni sistem dizmem herhalde ondan dolayı en üst seviye bir kart almak istiyorum işlemci de buna engel oluyor onu da değiştirsem PSU yetersiz kalıyor tek tek uğraşmak istemediğim için yeni sistem dizmek istiyorum ama 3.5-4K etmesi biraz bütçeyi zorladı şu an.
Galiba 1660S alıp yoluma devam edeceğim. Peki elimdeki kart ne kadar eder tahmini sıfır kart daha bu sabah geldi kasa.
SSD ‘i sorunlu. Parçaların toplam fiyatından %40-%30 çıkarıp sat.

SSD neden sorunlu dedin anlamadım.

Son düzenleme:
Arkadaşlarımın hepsi aynısını söylüyor 1660 Super al elindekini sat diyerek. Bilmiyorum ben bu sistemi 6ay önce dizdim bir tek ekran kartı canımı sıktı ama bir 3-4 yıl yeni sistem dizmem herhalde ondan dolayı en üst seviye bir kart almak istiyorum işlemci de buna engel oluyor onu da değiştirsem PSU yetersiz kalıyor tek tek uğraşmak istemediğim için yeni sistem dizmek istiyorum ama 3.5-4K etmesi biraz bütçeyi zorladı şu an.
Galiba 1660S alıp yoluma devam edeceğim. Peki elimdeki kart ne kadar eder tahmini sıfır kart daha bu sabah geldi kasa.

SSD neden sorunlu dedin anlamadım.

Sorunlu olduğu bilinen SSD modelleri | Technopat Sosyal

Toshiba TR200 modeli kronik sorunlu. E Kioxia Exceria modeli de TR200'ün kılıflı versiyonu. Birkaç iyileştirme yapılmış o kadar. O yüzden pek önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı