R5 3500X sistem toplama

Bütçe
5500

Amtefe

Femtopat
Daha fazla  

Şöyle bir sistem toplamak istiyorum ama dediğim gibi bu işlerde yeniyim ekran kartı yerine şunu şunu alabilirsin ya da aynı fiyata şundan alabilirsin gibi tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.​

Kaç lira tuttu acaba?
Ne için kullanicaksiniz
Ve sistem toplama hakkında ne kadar bilgilisiniz
Sistem 5500tl daha iyi bir sistem bakıyorum simdi

Son düzenleme:
Kaç lira tuttu acaba?
Ne için kullanicaksiniz
Ve sistem toplama hakkında ne kadar bilgilisiniz

5500 liraya yakın bir şey tuttu, oyun oynamak, Photoshop, kodlama gibi alanlarda kullanacağım, birkaç YouTube videosu izledim örneğin anakart alırken nelere dikkat edilmeli vb gibi tüm sistem toplama bilgim bu kadar. Ekran kartının karşılaştırma videolarını falan incelemiştim.

Üzgünüm fakat 5500tl ye daha iyi bir sistem bulamadım hazır sistem almayı deneyebilirsiniz eğer sistem toplamakla alakalı pek bir bilginiz yoksa ciddiyim sistem toplamanız oneririm
Eğer benzer bir sistem isterseniz daha iyi toplayabilirim fakat photoshop ile ugrasicaksaniz bi tık daha iyi bı sistem onerirm
Ama hatalariniz söyleyebilirim kendi bütçenize göre isterseniz duzenleyebilirsiniz
PSU da ucuz PSU secmissiniz PSU sistemin kalbi sayılır eğer PSU da markasız veya güçsüz bir PSU seçerseniz sisteminiz tamamen çöp olabilir
İşlemcide bir hatanız yok fakat yinede 3600 kullanarak 600 liraya çook daha fazla performans alabilirsiniz bu sadece bir oneridir
Eğer ryzen işlemci kullanırsanız ram hızı çok önemlidir 3000mhz zaten çok düşüktür ancak
Ryzen kullanicaksiniz minimum 3600 mümkünse de 4000mhz kullanin
Harddiskte bı sıkıntı yok sadece fazla pahalı secmissiniz
2tb harddis araştırırsanız eğer bı yerde mutlaka cikacaktir
Tüm sistem için bı öneri ise eğer PC toplicaksaniz ikinci el parçalarda bı bakın ve sakin yurt dışından bı parca bakmayın güncel vergilere

Son düzenleme:

Geri
Yukarı