R5 3500X sistemde oyun ve film ara sahneleri kasıyor

Canx2

Decapat
Selam dostlar. İnternetten film izlerken ve bazı oyunların ara sahnelerinde sanki kasıyormuş hissi geliyor. Her sahnede olmuyor sadece hareketli sahnelerde oluyor. Ghostingden ziyade oyunda ara sahne 60 FPS ise 15 gibi oynuyorum sanki. ELMB açmak VSync açmak işe yaramadı. UFO testten ghosting testi yaptım fakat yok gibi duruyor. Arkada gölgelenme yok. Film izlerken de ani geçişlerde kasıyor.

Sistem şu şekilde: AMD Ryzen 3500X, ASUS GeForce RTX2060 Dual 6G EVO 6 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı, ASUS TUF B450-PLUS GAMING Anakart, Corsair 2x8 LPX 3000MHz DDR4 RAM, Corsair 240GB M.2 SSD, WD 1 TB Blue HDD, Corsair Carbide Series Spec-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa.

Monitör ASUS TUF 24VQ 144 Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim hocam maalesef düzelmedi. Tekrar deneyeyim ama herkes ghosting olduğunu söylüyor ghosting olsa her sahnede her oyunda olmaz mı onu düşünüyorum. Elimde bir monitör daha var 75Hz onu takayım deneyeyim bakalım onda olacak mı?

HDMI ile bağlıyorsun Display Port ile mi?

Tarayıcı üzerinden donanım hızlandırma ayarlarını değiştirip deneyebilirsiniz. Ekran kartı sürücüsü güncel değilse, güncelleyip deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı