R5 3500X sistemde takılmalar oluyor

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Merhabalar, sistemimde takılmalar olduğunu düşünüyorum. Bu açtığım konudaki video oynatılırken takılma sorunu, Discord'a tıkladığımda pencerenin geliş animasyonu, Opera'da yeni sekme açarken açılış animasyonu da bazen kasarak açılıyor. Bugün Discord'da arkadaşımla yazışırken yazdığım yazılar biraz takılıyor gibiydi.

SSD'den şüphelenmiştim fakat değerler bu şekilde;
ssd.png

Bunun dışında Rocket League'de yer yer FPS drop yaşıyorum. Başta saliselik yaşıyordum geçen gün öyle bir takıldı ki 2 saniye takılı kalmıştı.

Normalde drop yediğimde; Yaşadığım 2-3 saniyelik takılma;
drop.png BUNEMAK.png

Mafia 1, Overwatch gibi oyunlarda FPS drop yaşamıyorum. EA Play'de Rocket Arena adlı bir oyunu denemiştim, onda da drop yaşamıştım.

Bilgisayarı kullanırken arka planda Spotify, Netflix, Discord, Opera GX, Wallpaper Engine, Steam gibi uygulamalar açık genelde.

Açıkçası sistemde olsun, oyunlarda olsun bu takılmalar rahatsız edici, illallah ettirdi. Yardımcı olabilecek herkese teşekkürlerimi sunuyorum şimdiden.

Not: Malwarebytes, Kaspersky ile tarattım virüs yok. DDU rehberini uyguladım değişen bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sistemimde takılmalar olduğunu düşünüyorum. Bu açtığım konudaki video oynatılırken takılma sorunu, Discord'a tıkladığımda pencerenin geliş animasyonu, Opera'da yeni sekme açarken açılış animasyonu da bazen kasarak açılıyor. Bugün Discord'da arkadaşımla yazışırken yazdığım yazılar biraz takılıyor gibiydi.

SSD'den şüphelenmiştim fakat değerler bu şekilde;
Eki Görüntüle 899993

Bunun dışında Rocket League'de yer yer FPS düşmesi yaşıyorum. Başta saliselik yaşıyordum geçen gün öyle bir takıldı ki 2 saniye takılı kalmıştı.

Normalde drop yediğimde; yaşadığım 2-3 saniyelik takılma;
Eki Görüntüle 899997 Eki Görüntüle 899999

Mafia 1, Overwatch gibi oyunlarda FPS düşmesi yaşamıyorum. EA Play'de rocket arena adlı bir oyunu denemiştim, onda da drop yaşamıştım.

Bilgisayarı kullanırken arka planda Spotify, Netflix, Discord, Opera GX, Wallpaper Engine, Steam gibi uygulamalar açık genelde.

Açıkçası sistemde olsun, oyunlarda olsun bu takılmalar rahatsız edici, illallah ettirdi. Yardımcı olabilecek herkese teşekkürlerimi sunuyorum şimdiden.

Not: Malwarebytes, Kaspersky ile tarattım virüs yok. DDU rehberini uyguladım değişen bir şey yok.

Sanırım darboğaza giriyor sistem.

Geri
Yukarı