R5 3500X ve GTX 1660S sistem kasıyor

spnfan

Hectopat
2 Tane resim birakacagim orada zaten her şey belli masaustunde bile mouse takiliyor, kasmadan dolayı for Honor'da neredeyse sistem istemeyen bir oyunda 45 FPS gostermesine ragmen takılmalar (normalde 150 falan)bu olay her oyunda oluyor. Az sistem isteyen oyundan guzel sistem isteyen oyuna kadar Driver'larin hepsi guncel, chipsetler de guncel.
Benim suphelendigim monitörüm 8 9 yıllık ve VGA donusturucu ile baglaniyorum bundan olabilir mi?
Sistem:
1660 Super INNO3D.
3500X.
8 GB RAM (gelecek zamanda yukseltilecek)
Video birakacaktim fakat birakilmiyormus.

2.attigim fotoda anakartin guncellemesini yaptiktan sonra cikmaya başladi. BIOSTAR anakart kullanan arkadaslar sizde bu cikiyor mu son Driver?

Dosya Ekleri

• 20200810_115519.jpg
    20200810_115519.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 98
  • 20200810_225323.jpg
    20200810_225323.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 78
45 FPS göstermesine rağmen demişsiniz de çok daha fazla fps olması lazım, donanım soğuk olmasına rağmen düşük güçte çalışıyor, bunda bir sıkıntı var, özellikle fps limiti koymadığınız sürece böyle bir şey olmamalı. Monitörle alakası yok bu durumun, monitör 60 fps bile olsa sınırsız fps alabilirsiniz, sadece monitöre yansımaz bu, sizin direk güç kullanımı ve fps düşük.

Fotoğraflardan anladığım kadarıyla ne ekran kartınız ne işlemciniz tam gücüyle çalışıyor. İkisi de %20 civarlarında. Belki güç yetmezliği olabilir. PSU modeliniz nedir?

Dostum süreli olarak banlanmıştım yazamadım.
PSU aigo 550W +80.
Fakat o attigim fotoda oyunun ana sayfasinda oldugum icindi FurMark testine soktum ekran karti %100'nu kullanabiliyor ve sistem kapanmadi.
B.

45 FPS göstermesine rağmen demişsiniz de çok daha fazla FPS olması lazım, donanım soğuk olmasına rağmen düşük güçte çalışıyor, bunda bir sıkıntı var, özellikle FPS limiti koymadığınız sürece böyle bir şey olmamalı. Monitörle alakası yok bu durumun, monitör 60 FPS bile olsa sınırsız FPS alabilirsiniz, sadece monitöre yansımaz bu, sizin direk güç kullanımı ve FPS düşük.

Dostum parantez icinde kasmadıgı durumlarda 150 FPS alıyorum ve bu olay her 20 dakikada 3 4 dakika suruyor ve bazen de hiç gitmiyor res atmak zorunda kalıyorum
Ve ana sayfada 45 FPS yazmasina ragmen Max 2 3 FPS gosteriyor ekranda ve CS:GO oyununda da galiba bu sorun 70 80 FPS dusuruyor ve ekranda 2 3 FPS gosteriyor CS:GO'da 400 FPS alirken birden 280'lere dustu ve yine ekranda 2 3 FPS gibiydi.

Geri
Yukarı