R5 3500X ve RTX 2060 sistem için 1080p 240Hz mi 165Hz 2K mı?

Mrt1

Centipat
Başlıkta belirtiğim gibi monitör yükselteceğim fakat çok kararsızım ve pek de açıkçası bilgim yok. Neler fark eder? Hangisi iyidir açısından?

Sistemim:

R5 3500X, 16 GB RAM, 2060 RTX ROG.
Düşündüğüm modeller:
Asus Tuf Gaming VG259QM HD 280HZ
MSI 24 OptixG27CQ4 2K 165HZ
MSI 24 Optix MAG251RX HD 240HZ
MSİ MAG301CRS 2K 200HZ

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayacağınız oyun türüne göre değişir. AAA hikaye/singleplayer oyunlar oynayacaksanız 165Hz-2K, FPS-multiplayer odaklıysanız 240Hz-1080p öneririm.

Alternatifsiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

https://www.itopya.com/dell-25-aw25...s.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw2521hf
Ultrawide zaten başka konu.
301CRS o fiyata başka alternatif olmadığı için alınabilir ama 5k bütçe varsa Odysey G5 34 inç daha iyidir.
240 Hz' e alternatif olarak attığım Alienware monitörde Overdrive Extreme modda yazılarda sıkıntı oluyormuş. Reddit' te öyle diyorlar.

Son düzenleme:
Bütçe 3K Max 2.el bakmayı tercih ediyorum belirtmeyi unutmuşum kusuruma bakmayın.
Genel olarak oynadığım oyunlar şunlardır: Valorant, Warzone, CS:GO, BF4, BF5, BF1, Forza 4, F1 serisi, birkaç simülasyon oyunları yarış araba tarzı, Rust, Apex Legends, Rainbow6 ağırlıklı olarak FPS türü ağır basıyor.

Bütçe 3K Max 2.el bakmayı tercih ediyorum belirtmeyi unutmuşum kusuruma bakmayın.
Genel olarak oynadığım oyunlar şunlardır: Valorant, Warzone, CS:GO, BF4, BF5, BF1, Forza 4, F1 serisi, birkaç simülasyon oyunları yarış araba tarzı, Rust, Apex Legends, Rainbow6 ağırlıklı olarak FPS türü ağır basıyor.
FPS ağırlıklı ise 240 hz daha iyi.

165 HZ kaliteli, IPS bir monitör alabilirsin. İstersen 2K da alabilirsin ama o ekran kartı 2K da performansı yetersiz kalabilir. İleride daha iyi ekran kartı alırım dersen 2K al.

Yeni konular

Geri
Yukarı