R5 3500X ve RX5500 XT Fazla Isınıyor

Stropower68

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Apex Legends orta-High ayarlar arasında oynarken arkada Afterburner'ı açtım. Bir de Discord açıktı. Yaklaşık 45 dakika Apex oynadım. XFX RX 5500 XT THIIC 2 8 GB ekran kartımın ve Ryzen 5 3500X işlemcimin sıcaklık verileri fotoğraflarda.
Sizce servise göndermeli miyim? Sıcaklık yüzünden aklımda kuşku vardı, göndersem mi göndermesem mi diyordum. Neredeyse aynı sisteme sahip arkadaşımın ekran kartının GPU2'si 80 dereceyi geçmiyor. Kasamın içi temiz, daha yeni temizledim. Sistemi alalı yaklaşık altı ay oluyor. Garantileri devam etmekte. Bilgisayar boştayken, Chrome'da gezinirken bile ekran kartı 500 RPM'lerde ve 50 derecelerde geziyor. Sizce normal mi yoksa servise göndereyim mi? Teşekkürler.

cpu1.PNG

cpu2.PNG

cpu3.PNG

cpuu.PNG

gpu1.PNG

gpu2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, işlemci için stok fan ve CPB açıksa normal. 80 dereceye kadar çıkabilir. Kule tipi fan ile daha da azalır. Ekran kartı için de 80 dereceye kadar normal. Afterburner ile fan hızını arttırarak deneyin.

CPB, Undervolt filan ne demek bilmiyorum çok da anlamıyorum. Servise göndersem çözümu uygularlar mı?
Hocam, işlemci için stok fan ve CPB açıksa normal. 80 dereceye kadar çıkabilir. Kule tipi fan ile daha da azalır. Ekran kartı için de 80 dereceye kadar normal. Afterburner ile fan hızını arttırarak deneyin.
Kasayı alırken 2 tane fazladan "Hiper" marka fan koymuşlardı. Ekran kartındakileri de sayarsak 8-9 tane fan var kasada.
Arkadaşımda MSI RX5500 XT 8GB ekran kartı var. Onun GPU Junction sıcaklığı 55-65 arası geziyor. Current ile Junction arasında maksimum 5 derece oynuyormuş. Fanları 1500 RPM civarında geziyor ve sıcaklık değerleri 20 derece az. Bu nasıl olabiliyor? Onun kasası geldiğinde ekran kartı takılı gelmişti, benimki ayrı. Acaba takarken ben bi yanlış mı yaptım?
Acaba benim ekran kartıma termal macunu sürmeyi mi unuttular?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı