R5 3600 1080P'de besleyebileceği en yüksek ekran kartı

Yeni çıkacak olan 3060 Ti ile darboğaz yapar mı? Çıkınca mı anlayacağız?

Teşekkür ederim hocam :).

Kart denildiği gibi RTX 2080S ayarında olursa darboğaz olabilir. 2070S ayarında bir kart olarak gelirse sorun olmaz gibi geliyor.

Teşekkür ederim hocam :).

3060Tİ 2080 super'den daha iyi yani evet yapar.

3060 Ti 2080 Super'den daha iyi yani evet yapar.

O zaman 3060 Ti'ye en iyi F/P olarak 5600X mi almamız gerekecek? Çok pahalı oda :D. Sadece ekran kartına değil işlemciye de inanılmaz paralar dökmek zorunda kalacağız yani.

Kart denildiği gibi RTX 2080S ayarında olursa darboğaz olabilir. 2070S ayarında bir kart olarak gelirse sorun olmaz gibi geliyor.

O zaman 3060 Ti'ye en iyi F/P olarak 5600X mi almamız gerekecek? Çok pahalı oda :D. Sadece ekran kartına değil işlemciye de inanılmaz paralar dökmek zorunda kalacağız yani.

2080 Super'den biraz güçlü olacak sanırım. OC ile besleyebileceğini düşünüyorum.

O zaman 3060 Ti'ye en iyi F/P olarak 5600X mi almamız gerekecek(3700X'ten oyun için çok fark ediyor sanırım, 2700X'i bilmiyorum tam)? Çok pahalı oda :D. Sadece ekran kartına değil işlemciye de inanılmaz paralar dökmek zorunda kalacağız yani.

3060 Ti, 2080S ayarında olursa darboğaz yapsa bile rahatsız etmez diye düşünüyorum. Ama öyle bir ekran kartıyla 1080P oynamak yanlış bence. 5600X + 3060 Ti sistem 1080P'de harcanır bence. Rahat rahat 1440P 144 FPS oynatabileceği oyunlar var.

O zaman 3060 Ti'ye en iyi F/P olarak 5600X mi almamız gerekecek(3700X'ten oyun için çok fark ediyor sanırım, 2700X'i bilmiyorum tam)? Çok pahalı oda :D. Sadece ekran kartına değil işlemciye de inanılmaz paralar dökmek zorunda kalacağız yani.
3700x felan yeter ya da 3600x alırsın ve ayrı bir soğutucu ile sağlam bir OC yaparsın (3600 yerine 3600x almanın nedeni X olanda çarpan kilidi daha çok açık yani daha iyi OC oluyor) veya 3700x, 5600x gibi işlemcilere yönelebilirsin bence 5600x al yanına da B550 çipsetli bir anakart al ve "Smart Access Memory" teknolojisini kullan.

Hangi B550M anakartını öneriyorsunuz hocam? R5 3600 bence yeterli olur ya, ona göre ne alabilirim? Ben işlemci anakart kasa ve PSU'yu değiştirme kararı aldım. 2070 Super'e uygun olarak dizmeyi düşünüyorum. R5 3600 yeterli olur sanırım. Yılbaşında umarım indirim olur. Ne diyorsunuz :)?

3700X falan yeter ya da 3600X alırsın ve ayrı bir soğutucu ile sağlam bir OC yaparsın (3600 yerine 3600X almanın nedeni X olanda çarpan kilidi daha çok açık yani daha iyi OC oluyor) veya 3700X, 5600X gibi işlemcilere yönelebilirsin bence 5600X al yanına da B550 çipsetli bir anakart al ve "Smart Access Memory" teknolojisini kullan.

Hangi B550M anakartını öneriyorsunuz hocam? R5 3600 bence yeterli olur ya, ona göre ne alabilirim? Ben işlemci anakart kasa ve PSU'yu değiştirme kararı aldım. 2070 Super'e uygun olarak dizmeyi düşünüyorum. R5 3600 yeterli olur sanırım. Yılbaşında umarım indirim olur. Ne diyorsunuz :)?
Şahsen biraz daha verip bunu almanı öneririm indirimde

Veremem diyor iseniz bunu alın

Şahsen biraz daha verip bunu almanı öneririm indirimde

Veremem diyor iseniz bunu alın

Farkı nedir? Bunlara uyumlu kasa ve PSU önerebilir misiniz hocam :D.

Farkı VRAM soğutucusu kalitesi (Daha iyi işlemci takmana olanak sağlar), biri mATX biri ATX (bunu fark etmişsindir), Daha kaliteli bu arada kasa ve PSU için bütçeniz nedir?

Hocam daha kaliteli işlemci takabildiğimi elbette tercih etmek isterim. Kasa ile PSU 2070 Super'i rahat taşıyabilecek olsun yeterli. Bütçe abartılmadığı sürece var. Ama Kasa ile PSU'ya 1500TL'de ayıramam tabii. Ne kadar az o kadar iyi, yeter ki sorun çıkarmasın, rahat taşısın sistemi. PSU'ya güvenebileyim. Bugün kasamın fanı bozuldu misal. Dandik kasa, daha 6 aylık kasanın fanı bozuldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı