R5 3600 6500XT sistemde Windows 10 takılıyor, kasıyor

Fatih ALEMDAR

Hectopat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kioxia 480 GB
Ekran kartı
XFX Radeon 6500 XT
Anakart
Asus Prime B450M K2
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba ben geçen ay yeni bilgisayar aldım bundan önce kötü bir bilgisayarım vardı ve ona da Windows 10'un herhangi bir sürümünü kurunca kasıyordu. Fakat bilgisyar özellikleri kötü olduğu için normaldi bu. Ta ki yeni bilgisyara Windows 10 yükleyene kadar. Hazır sistem aldım ve bana Windows 10 yüklü geldi özenle yüklenmiş sürücüleri ile birlikte güzel çalışıyordu. 10 gün içinde takılmalar kasmalar oldu. Eski bilgisayarımda da bunu yaşıyordum ve virüs yediğimi sandım. Format attım, bu sefer kendi elimle Windows 10 Pro kurdum, fakat 1 hafta içinde yine Windows'ta takılmalar başladı bende Pro'dan dolayı olduğunu düşündüm. Bir kez daha format attım Windows 10 Home olarak şu anda takılmalar yine başladı ne yapmam gerek. SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum SSD: Kioxia 480GB.
Merhaba ben geçen ay yeni bilgisayar aldım bundan önce kötü bir bilgisayarım vardı ve ona da Windows 10'un herhangi bir sürümünü kurunca kasıyordu fakat bilgisyar özellikleri kötü olduğu için normaldi bu. Ta ki yeni bilgisyara Windows 10 yükleyene kadar. Hazır sistem aldım ve bana Windows 10 yüklü geldi özenle yüklenmiş sürücüleri ile birlikte güzel çalışıyordu. 10 gün içinde takılmalar kasmalar oldu. Eski bilgisayarımda da bunu yaşıyordum ve virüs yediğimi sandım. Format attım, bu sefer kendi elimle Windows 10 Pro kurdum, fakat 1 hafta içinde yine Windows'ta takılmalar başladı bende Pro'dan dolayı olduğunu düşündüm. Bir kez daha format attım Windows 10 Home olarak şu anda takılmalar yine başladı ne yapmam gerek. SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum SSD: Kioxia 480GB.

Yakılıyor kasıyordan kastım söyle mesela Görev Yöneticisi açtım kapatmaya bastığımda Görev Yöneticisi bembeyaz oluyor 3-4 saniye sonra kapanıyor veya soldan ayarlara veya kapatma butonuna bastığım zaman algılamıyor.

Hobbidi gel gelelım sorununa :) Geçmiş olsun öncelikle Windows 11 yükselttim bende 6500 XT i5 10400F islemci var dedıgın gıbı sıfır win 10 kurdum her yerde droplar kasmalar midemi bulandırdı ıyıce windows 11 kurdum suanlık bır sorun yok oyunumun ınmemesı dısında butun gecem mahvoldu :) Bu sorunları bu SSD' de yaşadım birde
1653727714834.png

SATA SSD mi? O SSD'nin kotu oldugunu duymustum.

Evet SATA SSD, zaten anakartımda M.2 slotu bulunmuyor.
Hobbidi gel gelelım sorununa :) geçmiş olsun öncelikle Windows 11 yükselttim bende 6500 XT i5 10400F islemci var dedıgın gıbı sıfır Windows 10 kurdum her yerde droplar kasmalar midemi bulandırdı ıyıce Windows 11 kurdum suanlık bır sorun yok oyunumun ınmemesı dısında butun geceğim mahvoldu :) bu sorunları bu SSD'de yaşadım bir de Eki Görüntüle 1401525

Windows 11 kaç GB RAM kullanıyor, rahat ve kullanışlı mı, hemen alışır mıyım? Benim SSD em ile düzgün çalışır mı?
Hobbidi gel gelelım sorununa :) geçmiş olsun öncelikle Windows 11 yükselttim bende 6500 XT i5 10400F islemci var dedıgın gıbı sıfır Windows 10 kurdum her yerde droplar kasmalar midemi bulandırdı ıyıce Windows 11 kurdum suanlık bır sorun yok oyunumun ınmemesı dısında butun geceğim mahvoldu :) bu sorunları bu SSD'de yaşadım bir de Eki Görüntüle 1401525

Hangi SATA SSD'yi önerirsiniz?

Evet SATA SSD, zaten anakartımda M.2 slotu bulunmuyor.

Windows 11 kaç GB RAM kullanıyor, rahat ve kullanışlı mı, hemen alışır mıyım? Benim SSD em ile düzgün çalışır mı?

Hangi SATA SSD'yi önerirsiniz?
Bnce önce SSD yerıne PCIe 4.0 destekli bir anakart almaya çalış çünkü ekran kartı PCIe 4.0'a tam performans olarak üretilmiştir.

Bnce önce SSD yerıne PCI-e 4.0 destekli bir anakart almaya çalış çünkü ekran kartı PCI-e 4.0'a tam performans olarak üretilmiştir.

Benim ekran kartım 4.0 kutusunun üstünde yazıyor fakat anakartım 3.0 mı? Yani hangi anakartı alırsam tam performans kullanabilirim.
M

Kioxia Exceria 480GB SATA SSD sorunlu. Anakartinizda M.2 slotu var bu arada.

2 slotu var mı? Kaç seferdir bakıyorum bu mu? Ekran kartının altında bir slot var.
IMG_20220528_123354.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı