R5 3600 ani sıcaklık artışı ve düşüşü zarar verir mi?

özgür346

Kilopat
Daha fazla  
Özellikle masaüstünde 40-45'lerden 55-60'a çıkıp tekrar 45-50'ye düşüyor. Apex Legends de ise ilk oyun açılışında bir kere 60-63'e çıkıp 54 de sabitlenip öyle kalıyor MMORPG oyunlarında ise yine çok değişiyor değerler fakat 60'ı geçmiyor geçse de en fazla 63 gördüm. Saniyelik oluyor zaten. Soğutucum Arctic 34 Duo. Sorum şu bu CPU'ya zarar verir mi? Biraz kafaya taktım da...

Sorun olmaz. İşlemciler; Pentium'undan i9'una kadar, Ryzenlar, Threadripperlar; hepsi ani ısı değişimleri geçirir.

O zaman kafaya takmıyayım mühendisliği böyle sanırım aniden ısınıp aniden soğuması zarar verir mi diye şüpheliydim de rahatlattınız beni teşekkürler. Valla hiç bir şeyine dokunmak istemiyorum fabrika çıkışı kalsın cpu onun dışında biosumda güncel. Lol vb gibi oyunlarda maksimum cpuyu 99 yapmak zarar vermez değil mi güç seçeneklerinden

O zaman kafaya takmıyayım mühendisliği böyle sanırım aniden ısınıp aniden soğuması zarar verir mi diye şüpheliydim de rahatlattınız beni teşekkürler. Vallahi hiçbir şeyine dokunmak istemiyorum fabrika çıkışı kalsın CPU onun dışında BIOS'umda güncel. LoL vb gibi oyunlarda maksimum CPU'yu 99 yapmak zarar vermez değil mi güç seçeneklerinden.

Zarar vermez fakat işlemciye ödediğiniz paranın hakkını tam anlamıyla alamazsınız, sıcaklık değerleriniz öyle güçlü bir işlemci için tabiri caizse serin bile denebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı