R5 3600 boşta 4.20 GHz'de çalışıyor

Ayzen Master bir nevi işlemcinizin sınırlarını görmek amacıyla kullanılabilir. Ryzen Master ile verdiğiniz voltajı BIOS'tan verin ki dah sağlıklı olsun.
explorer_hbwiOXBVUL.png

Chipseti kurduktan sonra bu güç seçenekleri çıkması gerek.

Ayzen Master bir nevi işlemcinizin sınırlarını görmek amacıyla kullanılabilir. Ryzen Master ile verdiğiniz voltajı BIOS'tan verin ki dah sağlıklı olsun.

BIOS'ta 1.15v almak için ne yapmam lazım ayar ismi söyleyebilir misiniz anakart ASUS B45M-K 2
Eki Görüntüle 1280946

Chipseti kurduktan sonra bu güç seçenekleri çıkması gerek.

Kurayım hemen kendi sitesinden.

CPU voltage değerini override modunda(bu mod yoksa da önemli değil) 1.15v girerek kaydedip çıkmanız gerekir. ASUS anakartlarda AI tweaker menüsü altında olabilir tam hatırlamıyorum.

Ryzen Master'dan bakmalısın, Ryzen Master harici Ryzen işlemcilerin frekansını takip eden çoğu programa inanmıyorum.

Benim işlemci de CPU-Z'de 4.4GHz görünüyor, ama Ryzen Master'da 1.5GHz. Seninki de büyük ihtimal Ryzen Master'da daha az görünecektir.

Ryzen Master'dan bakmalısın, Ryzen Master harici Ryzen işlemcilerin frekansını takip eden çoğu programa inanmıyorum.

Benim işlemci de CPU-Z'de 4.4GHz görünüyor, ama Ryzen Master'da 1.5GHz. Seninki de büyük ihtimal Ryzen Master'da daha az görünecektir.

CPU clock Speed Ryzen Master'da 1.000 gösterıyor boştyken doğru olan bu mu?
Chipseti kurunca senin sorunun düzelecek. Öncelikle chipset sürücüsünü kurmalısın.

4GHz inıyor bazen 4.13 fln peki BIOS'tan 1.15v yapmak için hangi yerden ayarlamalıyım?

CPU clock Speed Ryzen Master'da 1.000 gösterıyor boştyken doğru olan bu mu?

Ryzen Master'daki değer doğru olandır.

CPU-Z, Armoury Crate, Görev Yöneticisi gibi programların yazdıklarına inanılmamalı. Ryzen işlemci kullanıyorsan en büyük dostun (OC hariç, BIOS daha iyi) Ryzen Master'dır.

Ryzen Master'daki değer doğru olandır.

CPU-Z, Armoury Crate, Görev Yöneticisi gibi programların yazdıklarına inanılmamalı. Ryzen işlemci kullanıyorsan en büyük dostun (OC hariç, BIOS daha iyi) Ryzen Master'dır.

Peki bir de ek olarak BIOS'tan hangi ayarla 1.15v alabilirim ayar ismi var mı?

Peki bir de ek olarak BIOS'tan hangi ayarla 1.15v alabilirim ayar ismi var mı?

BIOS'a girince F7 ile Advanced Mode'a girip AI Tweaker sekmesinde dolan, CPU Core Voltage veya ona benzer bir ayar var mı? Fotoğraf atarsan bakabilirim ama işlemciye fazla voltaj ayarlı değilse gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı