R5 3600 boşta 68 derece oluyor

Advanced sekmesinde olması lazım tam hatırlamıyorum. Anakartının modeli ne?
MSİ MPG B550 GAMİNG PLUS
AMD kendi yazılımında gördüm CPU clock Speed 4, 200 MHz voltajı ise kendisi Auto modda
Ve bu ayarlarda boşta 60 derece oldu kendi yazılımında öyle gösteriyor diğer programlarda başka gösteriyor
CPU clock Speed'i 3,600 yapıp voltajı da 1,35 yapınca 56 derecelere düşüyor sizce 3,600 clock Speed ve 1,35 voltaj damı kalsın yoksa 4,200 MHz yapıp voltajı Auto moda mı alayım işlemci zorlanınca 89 - 92 derece arasında kalıyor Cyberpunk 2077'de Full ayarlarda

Sanırım overclocking sekmesinde MSI anakartlarda bu ayar. BIOS'a girip hiçbir ayarı değiştirmeden sekmeleri vs. kurcalar mısın?

90 derece sağlıklı değil.

BIOS'da dediğin ayarı bulamadım ama AMD Ryzen Master programı üzerinden voltajı 1, 35 yapıp CPU clock Speed'i ise 3, 600 MHz yaptım boşta 55 60 derecelerde

Bulmakla uğraş çünkü şu anki ayar olmamış. İnternette araştır MSI anakartlarda nasıl CPB kapatılıyor. Boşta alman gereken değer 45 derece civarı. AMD Ryzen Master ayarlarını sıfırla ve BIOS'tan CPB ayarını kapatarak kullan.

Overclocking sekmesinde olması lazım aşağıdaki görseldeki gibi. Core Performance Boost ismi, onu autodan disabled şeklinde değiştiriyorsun. Eğer Core Performance Boost'u autodan farklı bir ayara çeviremiyorsan CPU Ratio ayarını autoya alıp sonra Core Performance Boost ayarını disabled yapacaksın.

inked20181203_160519_li-jpg.348741

Son düzenleme:
Bulmakla uğraş çünkü şu anki ayar olmamış. İnternette araştır MSI anakartlarda nasıl CPB kapatılıyor. Boşta alman gereken değer 45 derece civarı. AMD Ryzen Master ayarlarını sıfırla ve BIOS'tan CPB ayarını kapatarak kullan.

Overclocking sekmesinde olması lazım aşağıdaki görseldeki gibi. Core Performance Boost ismi, onu Auto'dan disabled şeklinde değiştiriyorsun. Eğer Core Performance Boost'u Auto'dan farklı bir ayara çeviremiyorsan CPU Ratio ayarını autoya alıp sonra Core Performance Boost ayarını disabled yapacaksın.

inked20181203_160519_li-jpg.348741

BIOS'da her yere baktım bulamadım sağ üstte yazı ile arama varmış oraya yazdım dediğiniz ayarı buldum ve disabled yaptım şu an 45 ve 48 arasında gidiyor Google ile uğraşırken yük altında daha kaç olduğunu ölçmedim
Yardımınız için hepinize teşekkür ederim önceden 60 derecelerde iken şu an boşta 45 derece hepinize çok teşekkürler KITT sayesinde çözüldü ama sizin dediklerinizide inceledeğimde derece de düşüş yaşandı hepinize teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı