R5 3600 Cinebench R20 Düşük Performans

Elina_089

Kilopat
Aşırı ısıdan dolayı CPB yi kapattım ve test sonuçları:
1583062708460.png

1583062767955.png

Nasıl düzeltilir

CPB zaten performansın en önemli etmeni. Onu kapatırsanız 3.6'ya sabitleneceği için performans düşecektir. Sıcaklık çok yükselmiyorsa açın. Zaten oyun oynarken o kadar da ısınacağını sanmam.

CPB kapalıyken antivirüs ile 85 dereceye çıktı. Oyun açmaya korktum. Ayrıca CBP açıkken idle sürekli sıcaklığı 70'e kadar çıkıp fanlar hızlanıp düşüp tekrar çıkıyordu. Sesten rahatsız oldum.
{04075E2A-E43B-4800-BBD2-EC5E4B6C2E1C}.png.jpg

BIOS ile biraz oynadıktan sonraki test.
Arkadaşlar problemim hala devam ediyor, çözüm önerisi bekliyorum. CPB kapalıyken performans düşük oluyor. Açınca da fan hızı bir artıyor bir azalıyor, inanılmaz gürültü oluyor çok rahatsız oluyorum. Öneriniz nedir?

Son düzenleme:
Soğutucun nedir ?
Soğutucunuz stok veya küçük bir soğutucu ise değiştirmenizi öneririm. Onun haricinde bildiğim kadarıyla bazı anakart modelleri işlemcilere gerekenden fazla voltaj verebiliyor. Bu durumda hem işlemci hem de anakart mosfetleri ısınabiliyor mosfet ısınız yüksek değil ise ve işlemci soğutucunuz güçlü ise soğutucuyu söküp termal macun yenileyin belki hava boşluğu kalmış olabilir.

Soğutucun nedir ?
Soğutucunuz stok veya küçük bir soğutucu ise değiştirmenizi öneririm. Onun haricinde bildiğim kadarıyla bazı anakart modelleri işlemcilere gerekenden fazla voltaj verebiliyor. Bu durumda hem işlemci hem de anakart mosfetleri ısınabiliyor mosfet ısınız yüksek değil ise ve işlemci soğutucunuz güçlü ise soğutucuyu söküp termal macun yenileyin belki hava boşluğu kalmış olabilir.
Soğutucum r5 1600 ile gelen stok soğutucu. 3600 ın ki ile değiştirdim. Problemim devam ediyor. Tavsiyenizi bekliyorum.
not: kullandığım macun 20 tl lik dandik bir şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı