R5 3600 Cinebench R20 hata veriyor

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
4.20GHz, 1.15v 3600 işlemcim var. Cinebench R20'de test yapmaya çalıştığımda başlar başlamaz bu hatayı veriyor. Neden olabilir?

1642368787861.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzerini yaşadım R5 1600 AF 4.2Ghz 1.0v da yapıyordu 1.02 yapıp sorunu çözdüm.

1.15v 4.2ghz için çok iyimser olmuş bence. Voltajı 1.2 yapıp deneyin, zaten hemen hemen hiçbir farkı olmaz sıcaklık anlamında.
Gayet de fark oluyor ama 1.15 ve 1.2V'yi zaten bu işlemciye versen bile soğutucun iyiyse çok sıcaklık bakımından rahatsız edecek düzeylere ulaşmaz.

1.15V'da Prime95 Small FFT's testinde bir sorun yaşamıyorum ama neden R20'de hata veriyor ki stabil olmasa test sırasında mavi ekran vermez mi?

Değer düşük kalırsa herhangi bir problem yaratır mı? Aynı hatayı ben de almıştım. Fakat aradan 2 ay geçti sorunsuz kullanıyorum.
Hayır, düşük volt olması daha iyi. En stabil şekilde ne kadar düşürebiliyorsan düşürmen gerekiyor. Ben 4.2GHz'de 1.15V stabil gibi gördüm ama bi 30dk daha prime95 small ffts testi yapıcam birazdan hata vermezse devam edicem öyle kullanmaya. Yada 4.5-4.4GHz falan O.C denicem.

Hayatımda ilk defa bunu senden duyuyorum. Hiçbir O.C konusunda veyahut O.C ile alakalı bir konuda böyle bir şey duymadım ben. İşlemcinin sınırlarını zorluyoruz O.C yaparak. Çıkabildiğimiz en yüksek GHz değerine en düşük voltajda çıkmaya çalışıyoruz. Düşük voltajın zararlı olduğunu ilk kez dediğim gibi senden duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı