R5 3600 Cinebench R20 hata veriyor

Her cümlende daha da batıyorsun reis.
1.2V'a çektim sorun çözüldü. 3775 puan R20 testinde iyi mi 4.2GHz için?
Çoğu kişi 1.1V ile 4.2 görmüş benimki 1.15V ile 15dk Prime95 testi sonunda yeniden başlattı kötü oldu bi tık. 1.2V ile stabil çalışıcaktır ama. 4.3-4.5 falan deneyeceğim bakalım inşallah güzel bir voltajla o değerleri görürüm.
Sendeki gayet iyi hocam. Bir önceki işlemcim benim de Ryzen 5 3600'dü ve 4.2 GHz'yi 1.4V'de anca kaldırabiliyordu ben de onu yapmak yerine stok halde bırakmıştım çünkü 1.4V iğrenç bir değerdi.

Hayatımda ilk defa bunu senden duyuyorum. Hiçbir O.C konusunda veyahut O.C ile alakalı bir konuda böyle bir şey duymadım ben. İşlemcinin sınırlarını zorluyoruz O.C yaparak. Çıkabildiğimiz en yüksek GHz değerine en düşük voltajda çıkmaya çalışıyoruz. Düşük voltajın zararlı olduğunu ilk kez dediğim gibi senden duydum.

Ben zararlıdır demedim zararlı mı dedim bilmediğimden. Çünkü testte hata veriyordu ama ben o hata verdiği voltaj değerinde kullanıyorum yaklaşık 2 aydır kapanma falanda olmadı o yüzden sordum.

Ben zararlıdır demedim zararlı mı dedim bilmediğimden. Çünkü testte hata veriyordu ama ben o hata verdiği voltaj değerinde kullanıyorum yaklaşık 2 aydır kapanma falanda olmadı o yüzden sordum.
Sana demedim hocam onu zaten, bir arkadaş var ya konuda sözde düşük voltajın zararlı olduğunu savunan. Onun bir yorumuna ithafen söylemiştim. Yorumu yanlış bilgilendirmeden reportlamıştım, kaldırılmış heralde.

Onu size demedi hocam. Arada birisi yanlış bilgi içeren bir mesaj yazdığı için raporladım ve mesajı silindi.

Ben yanlış bilgi vermedim . OC ile çok az voltaj düşürülür ise yararlıdır hatta . Fabrika çıkışlı halleri zaten fazlalık voltaj ile geliyor . Biraz kısmak hem ısıyı düşürür hemde performansı arttırır. Fakat daha fazlasına karşıyım. Stabilligi bozuyor . Stabil olmayan bir voltaj ile kullanmakta çok yanlış. -100mV kadar düşürmek idealdir . Ama sorun yaşanırsa -90mV olarak değiştirilir. Undervoltta amaç fazlalık voltajin fazlalığının atılmasıdır. Daha fazlasının değil! -300mV düşürmenin faydasını da siz gösterin de görelim o zaman ? Prime95 veya cinebench üzerinde 2 saatlik test istiyorum ama .

Yeni konular

Geri
Yukarı