R5 3600 Forza Horizon 5 takılma ve geç yüklenme

LordCalap

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 ay bedava Discord Nitro aldım. 2 aylık bedava PC Game Pass kodu verdi. FH 5 oynuyorum Game Pass üzerinden. İlk oynamamdan bu yana oyuna yükleme ekranından sonra yaklaşık 1 dk siyah ekranda bekleyerek (FH 4 de hemen açılıyor), araç modifiye ederken özellikle jant seçiminde hızlı hızlı jantları gezerken, araç satın aldığımda, unutulmuş araçları toplarken vs. oyun 10-15 saniye kadar donuyor yükleme simgesi dahil her şey duruyor. Sonra yükleniyor.

FH 4'te böyle bir sıkıntı yaşamadım. Oyun M.2 SSD'de kurulu. Sorum Game Pass'ten mi kaynaklı? Genel olarak oyunun kendisinden mi kaynaklı? Aynısı başına gelen oldu mu, olduysa bir çözümü var mı? 2 ay bedava bittikten sonra Steam'den satın almayı düşünüyorum eğer sorun çözülmezse almayacağım. Windows 11 son sürüm kullanıyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Ryzen 5 3600 - ASUS B450-PRO Gaming - 2 X Corsair Vengeance LPX 3000MHz 8 GB DDR4 - FSP Hydro 700 700W 80+ Bronze - Sharkoon TG5 red - 1TB HDD Seagate Barracuda - 240GB SATA SSD Kingston sUV400S37120G - 512 GB M.2 PCI-e GEN3x4 XPG SX8100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ney?
Msi mech RX 6600

O kadar uzun süre donması bir problem olabilir. Onun dışında ben de fh4'te akıcı oynuyordum ama fh5'te drop sorunları yaşıyorum. 8 GB ilave ram ile çözmeye çalışacağım sorunu.
Fh4 de bende bir sıkıntı yaşamıyorum. Sizde benim anlattığım donma takılma sıkıntısı var mı menüdeyken ? araç sürerken sıkıntı yok sadece menüde.

Yeni konular

Geri
Yukarı