R5 3600 gereğinden fazla ısınıyor

arda özden

Femtopat
İşlemcim Ryzen5 3600 soğutucum Dark Freezer X124 Intel / Ryzen Uyumlu İşlemci Soğutucu 12cm Kırmızı LED'li, Intel LGA 775/115X/1366/2011/2066, AMD AM2/AM3/AM4/FM1/FM2, 4pin PWM Fanlı, 5x Isı Borusu, Direkt Kontak (DKCCX124R) - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik kasam Corsair Carbide Spec-Delta 650W RGB ATX Midi Tower Fiyatı fakat güç kaynağım 550W boşta 40-50 oyunda 70-90 derece arası alıyorum önceden böyle olmuyordu bu sogutucuyu taktım daha çok ısınmaya başladı neden oluyor bilmiyorum.

KS
arda özden

arda özden

Femtopat
banyo dedğin şey ne tam olarak bilmiyorum bilgisayarcıya taktırdım mahalledeki
Bir de termal macun yenile dediniz ya onu yapacağım öneriniz var mı termal macun olarak bir de sizce mahalledeki bilgisayarcıya güvenilir mi?

KeyN_N

Decapat
Yer
Antalya
Banyo dedğin şey ne tam olarak bilmiyorum bilgisayarcıya taktırdım mahalledeki
Bir de termal macun yenile dediniz ya onu yapacağım öneriniz var mı termal macun olarak bir de sizce mahalledeki bilgisayarcıya güvenilir mi?

Sen bile bilmiyorsa biz hiç bilemeyiz. Sen ne olur ne olmaz tüm parçaları kontrol et, değiştirmiş falan olmasın.

Muyittin

Nanopat
Banyo dedğin şey ne tam olarak bilmiyorum bilgisayarcıya taktırdım mahalledeki.

Arctic MX4 kullanabilirsiniz. Bir de fanın CPU fan soketinde takılı olduğundan emin olun.
Soğutucunun koruyucu plastiğini çıkarmayı unutmuş olabilir bilgisayarcı.

İmkansız. Sistem çok fazla ısınıp direk kapanacaktır bu durumda. Isı iletimi hiç gerçekleşmediği için.

KS
arda özden

arda özden

Femtopat
Sen bile bilmiyorsa biz hiç bilemeyiz. Sen ne olur ne olmaz tüm parçaları kontrol et, değiştirmiş falan olmasın.
parçaları dxdiag ve fiziksel olarak kontrol ettim bi değişiklik göremedim
Arctic MX4 kullanabilirsiniz. Bir de fanın CPU fan soketinde takılı olduğundan emin olun.

İmkansız. Sistem çok fazla ısınıp direk kapanacaktır bu durumda. Isı iletimi hiç gerçekleşmediği için.

CPU fan soketinde olduguna eminim çünkü BIOS üzerinden fan ayarlarına bakmıştım CPU fanı arttırınca gerçektende CPU fanın hızı artıyordu.

KeyN_N

Decapat
Yer
Antalya
O zaman sökün ve macun yenileyin. Olmazsa ya anakarta ya da işlemcide sıkıntı vardır.

Yukarı