R5 3600 GTX 1050 sistem yükseltme önerisi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selam arkadaşlar,
  • Ryzen 5 3600 işlemci.
  • MSI Mortar Max B450 anakart.
  • 16 GB Corsair Vengeance 3600 MHz RAM.
  • MSI GTX 1050 ekran kartı.
Sistemim bu şekilde biraz dengesiz farkındayım param kalmadığı için 2. el 1050 almıştım. Sistemimi yükseltmek istiyorum fakat birçok kişi bu anakarta Ryzen 7 ve üstü takılmanın sakıncalı olacağını söylüyor. Fakat anakartı geçen sene bayağı bir araştırım almıştım. Açıkçası Tomahawk Max'tan çok da kalır yanı yoktu. İşlemcimi sabit tutarsam takabileceğim en iyi anakart ne olur? Onun dışında işlemcimi ne kadar yükseltebilirim ve yükselttiğimde herhangi bir olumsuz sonuç yaşar mıyım? Son olarak bu sisteme ekran kartı dışında yükseltme yapmak ne kadar mantıklı olur?

Ryzen 7 ve üstü takmanın hiç bir sakıncası olmaz ekran kartı ve güç kaynağını değiştirin yeterli olacaktır işlemci zaten gayet güçlü bir işlemci.

Hocam İşlemciniz Gayet iyi Ve Rtx 3060

Test ettirip alınmalı mining çıkma olasılığı yüksek
Ryzen 7 ve üstü takmanın hiç bir sakıncası olmaz ekran kartı ve güç kaynağını değiştirin yeterli olacaktır işlemci zaten gayet güçlü bir işlemci.
Anakart işlemci yükselteceğine 2060 vb alınabilir ikinci el.
Arkadaşlar şimdi bailere gittiğimde Ryzen 7 5. nesil vs takmayın sorun yaşarsınız diyorlar. Halbuki hazır sistem kasalarda klasik B450 anakartlara neler takıyorlar neler. Çipsete çok yüklenir diyen kişilerde mevcut. Yani Ryzen 7 veya atıyorum Ryzen 9 aldım stabil çalıştırabilirmiyim bu işlemcileri bu anakartta son olarak, 3060 7400 TL civarında şuan 2060 almaya değmez gibi geliyor aralarında 1000 TL fark var.

Arkadaşlar şimdi bailere gittiğimde Ryzen 7 5. nesil vs takmayın sorun yaşarsınız diyorlar. Halbuki hazır sistem kasalarda klasik B450 anakartlara neler takıyorlar neler. Çipsete çok yüklenir diyen kişilerde mevcut. Yani Ryzen 7 veya atıyorum Ryzen 9 aldım stabil çalıştırabilirmiyim bu işlemcileri bu anakartta son olarak, 3060 7400 TL civarında şuan 2060 almaya değmez gibi geliyor aralarında 1000 TL fark var.
Ryzen 7 ve 9 almana gerek yok bence 5. nesilin Ryzen 5ini alsan yeter. Hatta almasan bile şuan 3060'ı besler bu işlemci. Amacın oyunsa bütün bütçeni ekran kartına ayır.

Arkadaşlar şimdi bailere gittiğimde Ryzen 7 5. nesil vs takmayın sorun yaşarsınız diyorlar. Halbuki hazır sistem kasalarda klasik B450 anakartlara neler takıyorlar neler. Çipsete çok yüklenir diyen kişilerde mevcut. Yani Ryzen 7 veya atıyorum Ryzen 9 aldım stabil çalıştırabilir miyim bu işlemcileri bu anakartta son olarak, 3060 7400 TL civarında şu an 2060 almaya değmez gibi geliyor aralarında 1000 TL fark var.

Hocam sıfır 2060'dan bahsetmiyor arkadaş 2 ikinci el alın diyor ( bu arada markalar hariç aynı sisteme sahibim)

Hocam sıfır 2060'dan bahsetmiyor arkadaş 2 ikinci el alın diyor ( bu arada markalar hariç aynı sisteme sahibim)
Vaybe gerçekten öyle sistemler aynı :) Memnunmusunuz bari ben en yüksek oyunlarda Elden Ring te 40 55 arası 720P Low RDR2 1440*900P de 45 FPS, Cyberpunk 2077 de 1080P low da 40 FPS civarı alıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı