R5 3600 hangi frekansta çalıştırılmalı?

En yüksek puanı aldığınız testin frekans değerini Ryzen Master ile işleyip Prime95'te 15-20 dakikalık teste girdiniz mi? Normal gelmedi bana pek.
2-3 test yaptıktan sonra gelen en yüksek değerle test yapmak istemedim doğrusu. O yüzden daha fazla test yapınca ne kadar düşersem de düşeyim hala performansın iyi olduğunu farkettim.
2-3 test yaptıktan sonra gelen en yüksek değerle test yapmak istemedim doğrusu. O yüzden daha fazla test yapınca ne kadar düşersem de düşeyim hala performansın iyi olduğunu farkettim.
Ayrıca en yüksek puanı aldığım test ile en düşük voltaj arasındaki testle 20 puan fark var.

BIOS'tan da değiştirsem mi voltajını?
BIOS'tan ziyade Ryzen Master zaten kapanana kadar girdiğiniz voltajı uygular. Videoyu da o yüzden paylaştım. Bu tür işlemleri güzelce anlatıyor. Ama optimum değeri bulmuşsanız işlenebilir tabii. Madem testlerde kapanma olmadı. Sorun yoktur diye düşünebiliriz.

BIOS'tan ziyade Ryzen Master zaten kapanana kadar girdiğiniz voltajı uygular. Videoyu da o yüzden paylaştım. Bu tür işlemleri güzelce anlatıyor. Ama optimum değeri bulmuşsanız işlenebilir tabii. Madem testlerde kapanma olmadı. Sorun yoktur diye düşünebiliriz.
Normal değil ama bence 0.7000 voltajda bu kadar stabil çalışması :D Emin olmak için ne yapmam gerekiyor prime 95 mi?

Yani öneririm. O voltaj değeriyle çalışamaz yani. Bir ihtimal belirlediğiniz voltaj değeri işlenmiyordur.
1627416235475.png

Şuanda böyle ve prime95 testinde ise 60 dereceyi geçmiyor işlemci. Fakat farkettiğim şey şu ki çok sık işlemci kullanımları %93-%98 civarlarına düşüp tekrar %100 oluyor..

Eki Görüntüle 1120221
Şuanda böyle ve prime95 testinde ise 60 dereceyi geçmiyor işlemci. Fakat farkettiğim şey şu ki çok sık işlemci kullanımları %93-%98 civarlarına düşüp tekrar %100 oluyor..
Testte işlemciyi yüke sokuyorsunuz zaten. O normal. Tuhaf yani...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı