R5 3600 için 100 TL soğutucu önerisi

Pyfizz

Hectopat
Yer
Dünya
İyi geceler. Yaklaşık 2 hafta sonra bir sistem toplayacağım. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 ve anakart olarak da B450M S2H tercih edeceğim. Bütçem tamamlandığı için 1 - 2 ay idare etmek amacıyla bir soğutucu almam gerekiyor. 100 TL bandında alabileceğim iyi bir soğutucu var mı? Yoksa stok fan ile mi idare etmeliyim? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler. Yaklaşık 2 hafta sonra bir sistem toplayacağım. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 ve anakart olarak da B450M S2H tercih edeceğim. Bütçem tamamlandığı için 1 - 2 ay idare etmek amacıyla bir soğutucu almam gerekiyor. 100 TL bandında alabileceğim iyi bir soğutucu var mı? Yoksa stok fan ile mi idare etmeliyim? Teşekkürler şimdiden.
Stok fan çok kötü değil hocam, kasa hava alıyorsa bir sorun olmaz.

100 TL'lik fan neredeyse stok fanla aynı performansı verecektir. Bütçe arttırıp kaliteli hava soğutma almanızı öneririm.

O paraya hiç almayın daha iyidir. Düzgün bir soğutucu yok o fiyata.

Hava sirkülasyonu kötü bir kasa kullanıyorsanız i5 10400F + H410 anakart alıp ısınma sorunundan kurtulabilirsiniz.

O işlemci soğutucu ile gelmiyor mu zaten?
Evet soğutucu ile geliyor.
O paraya hiç almayın daha iyidir. Düzgün bir soğutucu yok o fiyata.

Hava sirkülasyonu kötü bir kasa kullanıyorsanız i5 10400F + H410 anakart alıp ısınma sorunundan kurtulabilirsiniz.
Kasa Spec-Delta. Hava akışı iyi diye biliyorum.
Stok fan çok kötü değil hocam, kasa hava alıyorsa bir sorun olmaz.
Kasa Spec-Delta önerilen bir kasa hava akışı iyi olmalı önerildiğine göre.
O fiyata alacağın soğutucudan daha iyi stok soğutucu.
Ben Snowman m200 düşünmüştüm başta Donanım Arşivi falan videosunu çekmişti.

Geri
Yukarı