R5 3600 için 2070 Super vs. 5700XT

Orhan Z

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Yeni sistemim için ekran kartı önerisi istiyorum sizden. Bütçem 5.000 TL AMD ekran kartı mı almalıyım yoksa Nvidia mı almalıyım? Eğer Nvidia alırsam: MSİ RTX 2070 Super alıcağım. İkinci el veya indirimli denk getirebilirsem. Eğer AMD alırsam: MSİ RX 5700XT almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha mantıklı olur?

Birde altta belirtmiş olduğum PSU kasaya olur değil mi? kabloları yetişmiyor gibi yorumlar okudum da bir bilginiz var mı?

Sistem Bileşenleri:
Anakart: MSİ B450 Gaming Plus Max ( Alındı)
Kasa: MSİ Mag Forge 100R (Alındı)
İşlemci: Amd Ryzen 5 3600
Ram: G.skill ripjawsv siyah 16gb (2x8gb) 3600 CL 18 Mhz (Alındı)
Psu: High power 750w 80+ gold performance gd aktif

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yeni sistemim için ekran kartı önerisi istiyorum sizden. Bütçem 5.000 TL AMD ekran kartı mı almalıyım yoksa Nvidia mı almalıyım? Eğer Nvidia alırsam: MSİ RTX 2070 Super alıcağım. İkinci el veya indirimli denk getirebilirsem. Eğer AMD alırsam: MSİ RX 5700XT almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha mantıklı olur?

Birde altta belirtmiş olduğum PSU kasaya olur değil mi? kabloları yetişmiyor gibi yorumlar okudum da bir bilginiz var mı?

Sistem Bileşenleri:
Anakart: MSİ B450 Gaming Plus Max ( Alındı)
Kasa: MSİ Mag Forge 100R (Alındı)
İşlemci: Amd Ryzen 5 3600
Ram: G.skill ripjawsv siyah 16gb (2x8gb) 3600 CL 18 Mhz (Alındı)
Psu: High power 750w 80+ gold performance gd aktif
AMD'nin yeni ekran kartlarını bekleyin 400 dolar civarına bir kart tanıtılırsa işinize gelir. Olmazsa 2070 Super alın derim DLSS ve RTX teknolojisi için.

O bütçeye kesinlikle Nvidia tavsiye ederim.
Kasa için verilen bilgi: "Maks. Grafik Kartı Uzunluğu 330mm"
Seçtiğiniz MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio ekran kartının ise uzunluğu 328mm olarak gözükmekte.
Yani sığar.

O bütçeye kesinlikle Nvidia tavsiye ederim.
Kasa için verilen bilgi: "Maks. Grafik Kartı Uzunluğu 330mm"
Seçtiğiniz MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio ekran kartının ise uzunluğu 328mm olarak gözükmekte.
Yani sığar.
Ekran kartı sığar ama PSU`nun kabloları anakarta yetişirmi onu sormak istedim. 🙃
AMD'nin yeni ekran kartlarını bekleyin 400 dolar civarına bir kart tanıtılırsa işinize gelir. Olmazsa 2070 Super alın derim DLSS ve RTX teknolojisi için.
Yeni çıkan bir kartı almak istemem. Sıkıntılı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı