R5 3600 için 3200MHz RAM'e geçiş yapılmalı mı?

Yapabilirsin, senin açından daha iyi olur. Geçiş yapmadan önce overclock yapmayı dene. 3200 MHz'e istediğin değerlerde ulaşabilirsen boşa masraf yapmamış olursun.

Hocam konu dışı yazacağım kusura bakmayın. Etiketlemiştim sanırım mesajları birleştirdiği için uyarı gitmedi. Konuma bakabilir misiniz ?

OC yapmayı deneyebilirsin.
Yeni alırken 3466-3600MHz düşün Ryzen için daha iyi oluyor.
Yapabilirsin, senin açından daha iyi olur. Geçiş yapmadan önce overclock yapmayı dene. 3200 MHz'e istediğin değerlerde ulaşabilirsen boşa masraf yapmamış olursun.
Nasıl yapabileceğim konusunda bilgi verebilir misiniz daha önce hiç RAM overclock yapmadım.Bir de tabi ki riski var ama bir daha kullanılamayacak duruma gelme imkanı var mı yaparsam ?

Fazla voltaj vermezsin zaten anakart engeller.
Şu anki belleklerin çip markası ve modeli ne?
Kingston Hyper X Fury 2400Mhz cl16 modeli.
3000mhz 8*2 16gb cl16 ram 349₺
Teşekkürler almışken 3600Mhz'e geçiş yapacağım uzun ömürlü olması açısından.

Bunları ucuza alıp 3600'e deneme yanılma yöntemi ile o.c yapabilirsin. Misal imzamdaki ramlarden 2 arkadaş aldık. Arkadaşımın anakartı desteklediği için voltaj ayarlarıyla oynamadan 3600mhz yaptı gül gibi kullanıyor. Benim anakrtım en fazla 3200mhz desteklediği için ben de voltaja dokunmadan 3200mhz yaptım kullanıyorum. Fiyat böyleyken ucuza alıp kendiniz yapabilirsiniz.

Bunları ucuza alıp 3600'e deneme yanılma yöntemi ile o.c yapabilirsin. Misal imzamdaki ramlarden 2 arkadaş aldık. Arkadaşımın anakartı desteklediği için voltaj ayarlarıyla oynamadan 3600mhz yaptı gül gibi kullanıyor. Benim anakrtım en fazla 3200mhz desteklediği için ben de voltaja dokunmadan 3200mhz yaptım kullanıyorum. Fiyat böyleyken ucuza alıp kendiniz yapabilirsiniz.
Anakartım destekliyor ama OC konusunda bilgim yok ve ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı