R5 3600 için ideal sıcaklık nedir?

emiröztekin

Hectopat
stabilitytest.png

Fotoğrafta %50 göründüğüne bakmayın, %100'de test ettim.
4GHz 1,325V ile çalışıyor.
Fan: T6-Ultra Full'de çalışıyor.
Sıcaklık değerleri normal mi?
Sadece oyun ve programlama amaçlı kullanıyorum PC'yi. Belki bir gün tekrar AutoCAD'in yüzüne bakarız.
Daha farklı testler isterseniz onları da yaparım, tecrübelerinizi dinlemeye açığım :)

Öncelikle, CPB açıkken de 4.2GHz'de 1.45V çalışıyor. Sanki UV pek olmamış gibi. daha az verilebiliyor genelde voltaj. Ancak, silikon kalitesini bilmediğim için doğru bir yorum yapamam, çok kötüyse kaldırmıyor olabilir.

Sıcaklığa gelince, eğer UV amaçlı 4GHz'e 1,325V verdiyseniz 81 çok.

@GFYT ve @BerkayZ87 hocalarım bana UV'de yardım etmişti, onlarında fikrini alalım.

Eki Görüntüle 1068083

Fotoğrafta %50 göründüğüne bakmayın, %100'de test ettim.
4GHz 1,325V ile çalışıyor.
Fan: T6-Ultra Full'de çalışıyor.
Sıcaklık değerleri normal mi?
Sadece oyun ve programlama amaçlı kullanıyorum PC'yi. Belki bir gün tekrar AutoCAD'in yüzüne bakarız.
Daha farklı testler isterseniz onları da yaparım, tecrübelerinizi dinlemeye açığım :)
SMT kapalı. 4.4ghz 1.1V ile Full yükte 62 derece görüyorum. Tüm stabilite testlerindende geçiyor. Artic kule tipi soğutum var. Bu octa anakartta önemli. Rog Strix B550-E kullanıyorum.

O soğutucuya rağmen 81 derece çok fazla, stok fanın aldığı değerleri alıyorsunuz. Ya temassızlık vs var soğutucuda ya da kasanızın hava akımı berbat.

SMT kapalı. 4.4GHz 1.1v ile Full yükte 62 derece görüyorum. Tüm stabilite testlerinden de geçiyor. Artics kule tipi soğutum var. Bu OC'ta anakartta önemli. ROG STRIX B550-E kullanıyorum.

3600'ü 4.4 GHz'de 1.1v ile çalıştırmayı nasıl başardınız çok merak ettim :D
İşlemci gereksiz voltajdan ısınıyor yoksa 3600 çok ısınan bir işlemci değil.

4GHz'e 1.325V çok benim deneyimlerime göre.
Ben de farklı bir şey yazmadım zaten.

Geri
Yukarı