R5 3600 işlemciye OC yapınca ekrana görüntü gelmiyor

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
OC yaptım. MHz 3600, voltaj 1100. Ekrana görüntü gelmiyor. BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırlıyorum; MHz 387, voltaj 1100 gözüküyor. Tekrar 3600 MHz yapıp 1100 voltaj yapınca yine ekran gelmiyor. Ne yapmam gerek? R5 3600 için MHz ve voltaj ayarını ne yapamam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sıfırlayınca ayarlar da sıfırlanıyor.
Hocam BIOS sıfırlama BIOS pilini çıkarınca olmuyor muydu ? Ben pili çıkarıyorum biraz bekleyip tekrar takıyorum ama halen aynı duruyor.
Optimize edilmiş ayarları yükle dedim. Yaptığım ayarlar gitti sıfırlandı 300 olan yer ve 1100 voltaj olan yer 0 oldu hocam.
Hocam dediğiniz ayarı yapınca OC istikrarsız olduğu için beni BIOS'a attı. 3800 Ghz ve -0.102V ile stres testi yaptım ve sıcaklık 67 derece oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam BIOS sıfırlama BIOS pilini çıkarınca olmuyor muydu ? Ben pili çıkarıyorum biraz bekleyip tekrar takıyorum ama halen aynı duruyor.
Optimize edilmiş ayarları yükle dedim. Yaptığım ayarlar gitti sıfırlandı 300 olan yer ve 1100 voltaj olan yer 0 oldu hocam.
Hocam dediğiniz ayarı yapınca OC istikrarsız olduğu için beni BIOS'a attı. 3800 Ghz ve -0.102V ile stres testi yaptım ve sıcaklık 67 derece oldu.
Sicaklik degeri iyi. Isterseniz boyle kullanabilirsiniz. BIOS pilini cikarip 10 dakika civari bekleyip takmaniz lazim sifirlanmasi icin bu arada.

Geri
Yukarı