R5 3600 Mavi ekran hatası

Daha fazla  
Bilgisayarım daha yeni ve her gün mavi ekran hatası alıyorum.
Minidump dosyalarımı ve sistem özelliklerimi aşağıya koyuyorum,.

AMD Ryzen 5 3600 6-core Processor 3.60 GHz.
16,0 GB RAM.
NVIDIA GeForce RTX 2060.

Merhabalar pc dün 1 kere, bu günse 2 kere mavi ekran hatası verdi.Minidump dosyalarını paylaşacağım ama bu gün iki kere vermesine rağmen dosyalarda 1 tane gözüküyor.
Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleme:
"DISM" ile ilgili olamaz bence.

2 kere ağ sürücüsü yüzüne mavi ekran almışsın. Şu an ekran kartı sürücüsünü güncelleyelim tam. Sonra ağ sürücüsünü güncellemeye çalışacağız. Sonra ne sorun çıkartırsa onu düzeltmeye çalışacağım.

Eğer ben halledemezsem daha bilgili üyeleri çağıracağım.

"Dısm" ile ilgili olamaz bence.

2 kere ağ sürücüsü yüzüne mavi ekran almışsın. Şu an ekran kartı sürücüsünü güncelleyelim tam. Sonra ağ sürücüsünü güncellemeye çalışacağız. Sonra ne sorun çıkartırsa onu düzeltmeye çalışacağım.

Eğer ben halledemezsem daha bilgili üyeleri çağıracağım.

Şimdi o zaman ekran kartı sürücüsünü güncellemey çalışayım. Peki güncellerken mavi ekran verirse ne yapayım.

Bu sefer sorunu çözemedim. Format atarak daha kötü olduğu düşüncesindeyim.

@Berrkay hocam sizi etiketlemek zorunda kaldım.

En başta BIOS sürümü beta diye başka beta olmayan en güncel BIOS sürümüne geçir dedim.
Sonra ekran kartı sürücüsünü falan güncelle dedim.

Diskleri kontrol ettik. Sayfanın başında mevcut.

Memtest86 testi yapıldı. Hata bulmadı hatırladığım kadarı ile.

Sonra anti virüs ile sistemi taratınca KMSpico kullanılmış gördüm. KMSpico kullanıldı diye format attırayım dedim. Bu benim hatam olmuş olabilir. Çünkü şu an hiçbir şey yapılamıyor neredeyse.
Acaba yanlış mı format attık diye düşündüm bir ara.

Şu an ekran kartı sürücüsünü her şekilde güncelleyemiyoruz. Geforce Expereince ile güncellenmiyor. Normal elle güncellenmiyor ve hata veriyor.

Dump dosyalarını paylaştı. Son dump dosyasının 3 tanesinden bir şey çıkartamadım. Son iki tanesi çok açık ağ sürücüsü ile ilgiliydi.

Siz yapabileceğiniz düşünüyorum. Ben ilk ekran kartı sürücüsünü güncellemek istedim ama güncellenmedi. 2-3 defa denendi. Sonuç başarısız.

Şimdi ağ sürücüsünü güncellesek sıkıntı oluşacağından korkuyorum.

Çok kez "sfc /scannow" ve "DISM" rehberleri denendi.

Muhtemelen sistemindeki hatalarla birlikte korsan Windows kurmaya çalışınca çakışma oldu ve daha kötü oldu. İlk öncelikli tavsiyem orijinal ISO ile deneme sürümü kurman, ileride de OEM Key alman yönünde.

Ekran kartını güvenli moda girip güncellemeye çalış, elle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güvenli mod: Windows 10 Güvenli Moda Nasıl Girilir? - Technopat

Ek olarak buradan kur, sistem, iletilen olaylar ve güvenlik kısımlarını paylaş. https://www.technopat.net/sosyal/konu/olay-goeruentueleyicisi-raporu-almak.108220/

Muhtemelen sistemindeki hatalarla birlikte korsan Windows kurmaya çalışınca çakışma oldu ve daha kötü oldu. İlk öncelikli tavsiyem orijinal ISO ile deneme sürümü kurman, ileride de OEM Key alman yönünde.

Ekran kartını güvenli moda girip güncellemeye çalış, elle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güvenli mod: Windows 10 Güvenli Moda Nasıl Girilir? - Technopat

Ek olarak buradan kur, sistem, iletilen olaylar ve güvenlik kısımlarını paylaş. Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Şimdi ne yapayım Windows'u tekrardan mı kurayım anlayamadım?

Geri
Yukarı