R5 3600 ML240L ile 81 dereceye ulaşıyor

Thermalthake v200 hava akışı olmayan bir kasa,yan kapağı açık kullan veya öndeki paneli sök. Öndeki paneli söksen daha iyi olur, hava akışı olmadığı için radyatör soğutamıyor kendini. Önü kapalı çünkü ve hava açıklığı yetersiz, yanlış kasa seçimi olmuş.
Bunu aldıktan çok sonra bende fark ettim haklısın. Ön panelde power + reset tuşu bulunduğu için cam paneli çıkartamıyorum sadece bölmesinden çıkartıp yamuk bir şekilde bırakabilirim bir destek noktası koyup çok sağlıklı bulmadığımdan onu da yapmadım. Yan cam kapağı da içi toz duman dolmaması için kapalı tutuyorum ancak değerler artarsa ilerleyen dönemde açabilirim.

Bunu aldıktan çok sonra bende fark ettim haklısın. Ön panelde power + reset tuşu bulunduğu için cam paneli çıkartamıyorum sadece bölmesinden çıkartıp yamuk bir şekilde bırakabilirim bir destek noktası koyup çok sağlıklı bulmadığımdan onu da yapmadım. Yan cam kapağı da içi toz duman dolmaması için kapalı tutuyorum ancak değerler artarsa ilerleyen dönemde açabilirim.
Veya manuel olarak elle voltaj girebilirsin, ani sıcaklık çıkışlarını önler. 1.25V 4.2GHz deneyip yavaşça düşebilirsin. 1.15V civarlarında stabil olan işlemcim vardı zamanında.

Veya manuel olarak elle voltaj girebilirsin, ani sıcaklık çıkışlarını önler. 1.25V 4.2GHz deneyip yavaşça düşebilirsin. 1.15V civarlarında stabil olan işlemcim vardı zamanında.
İşlemci üzerinde OC veya Voltaj Ayarı yapmayı bilmemekteyim dolayısıyla çokta bulaşmak istemiyorum programlardan gördüğüm üzere dediğin doğru olabilir anlık elektrik verimi de ara ara artmakta ve GHz stabil değil 3.90-4.08 arası değişmekte ancak ayarlamayı bilmediğimden dolayı elektriğe bulaşmak istemiyorum sanıyorum ki öğrenmem gereken bir yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı