R5 3600 Montaj Alırken 90 Derece

Özgey

Centipat
Merhabalar, R5 3600 işlemcim tam da korktuğum gibi oldu. Video renderi alırken rastgele bir kontrol edeyim dedim ve Bir de ne göreyim? 89 derece. Arada 90' lara da çıkıyor. İnanılmaz korktum, sıvı soğutucu mu takmam lazım, ya da ne yapmam lazım yazarsanız sevinirim.
oha.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel değilse güncelleyin (beta sürüm olmamalı). Offset voltaj ile bir miktar voltaj düşürülebilir. Ayrıca HWMonitor ile de sıcaklıkları teyit edin.

Stok soğutucuyla uzun süreli render alımlarında normal bir sıcaklık bana kalırsa. Yakında gelecek olan AGESA ABBA BIOS güncellemesiyle bir miktar daha iyileştirme olabilir.
Daha düşük sıcaklıklar görmek istiyorsanız daha güçlü hava veya sıvı soğutucuya geçmeniz gerek.

Şimdi korkmayın yazmışsınız lakin render bile alsanız 90 derece gerçekten fazla. Bana kalırsa kaliteli bir kule tipi soğutucu iyi olabilir.

Stok soğutucuyla uzun süreli render alımlarında normal bir sıcaklık bana kalırsa. Yakında gelecek olan AGESA ABBA BIOS güncellemesiyle bir miktar daha iyileştirme olabilir.
Daha düşük sıcaklıklar görmek istiyorsanız daha güçlü hava veya sıvı soğutucuya geçmeniz gerek.
Yanıtınız için teşekkür ederim, Cooler Master ML240L RGB ya da normal olanından almayı düşünüyorum ? Ya da 500 TL civarında önerdiğiniz 2 fanlı varsa alabilirim. Render için iyi bir soğutmaya ihtiyacım var ...

Yanıtınız için teşekkür ederim, Cooler Master ML240L RGB ya da normal olanından almayı düşünüyorum ? Ya da 500 tl civarında önerdiğiniz 2 fanlı varsa alabilirim. Render için iyi bir soğutmaya ihtiyacım var ...
Cooler Master ML240L gayet yeterli bir sıvı soğutma öneririm.

Yanıtınız için teşekkür ederim, Cooler Master ML240L RGB ya da normal olanından almayı düşünüyorum ? Ya da 500 TL civarında önerdiğiniz 2 fanlı varsa alabilirim. Render için iyi bir soğutmaya ihtiyacım var ...
ML240L yeterli ancak vasat kalitede bir sıvı soğutucu, onu belirteyim. Kalite kontrol sorunları vs. olabiliyor. Ben 3 ay kullanıp iade etmiştim bitmek bilmeyen ses sorunları ve sıvı kaçağından dolayı. Aynı şeyi siz de yaşayacaksınız diyemem ama garantisine emin olabileceğiniz bir yerden satın almanızı tavsiye edebilirim.
Amazon.com.tr, derdimi dinleyip iadeyi hemen kabul etmişti mesela. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı