R5 3600 neden ısınmıyor?

Bulunduğunuz ortamın sıcaklığı, kasa içi havalandırma, işlemci soğutucusu gibi etkenleri göz önüne alıp değerlendirmek gerek. Yük altında işlemciniz için belirlenen hızlara ulaşılabiliyor ise sorun yok demektir.

Benim de aynı 1V ile çalışıyor stres testine soktum 5 dakika 30 saniye 80 dereceyi gördü ve kapanmadı.
frekans olarak ne veriyor ? Yani tam değerler lazım hw info görüntüsü atarmısınız ?
1600706915996.png

Bulunduğunuz ortamın sıcaklığı, kasa içi havalandırma, işlemci soğutucusu gibi etkenleri göz önüne alıp değerlendirmek gerek. Yük altında işlemciniz için belirlenen hızlara ulaşılabiliyor ise sorun yok demektir.
aynen 4.2 boost hızı olan işlemci 1 v ile 3,9 da kalıyorsa anlamı yok yani

Merhabalar. 10 dakikalık test yaptım, maksimum 78 derece çıktı. Sosyal'de 90 dereceye, 100 dereceye ulaşan sıcaklıkları ile konu açanları görüyorum. Stok soğutucu kullanıyorum, termal macun değiştirmedim, 2 aydır kullanıyorum. Neden 100 dereceye ulaşan bile varken benimki 78 derece?
Lazım olacaksa kasam MB511.

Merhabalar. Sizin anakartınızın modeli neydi ? Bendede r5 3600 var ama benimki iflah olmadı bir türlü anakartla uyuşamadı anakartı iadeye vereceğim bana tavsiye edebileceğin 1000 lira altı anakart var mı ?

Merhabalar. Sizin anakartınızın modeli neydi ? Bende de R5 3600 var ama benimki iflah olmadı bir türlü anakartla uyuşamadı anakartı iadeye vereceğim bana tavsiye edebileceğin 1000 lira altı anakart var mı ?
Ben B450M S2H kullanıyorum. Anakartlar hakkında pek bir fikrim yok ama bunu önerebilirim.
Hatta yeni bir konu açın, anakartlar hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Ben B450M S2H kullanıyorum. Anakartlar hakkında pek bir fikrim yok ama bunu önerebilirim.
Hatta yeni bir konu açın, anakartlar hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Hocam aynı anakart işlemci bendede var. Bir türlü mavi ekrandan kurtulamadım. Bilgisayar iflah olmadı. Daha sıfır yeni aldığım sistem. Siz hangi belleği kullanıyorsunuz zahmet olmazsa ? Ramlariniz kaç mhz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı